Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Їдемо з дитиною на море: корисні поради для батьків

Їдемо з дитиною на море: корисні поради для батьків
 

Як правило, всі ми намагаємося щороку знайти час і кошти на літню відпустку. Тепле море, яскраве сонечко і свіже повітря не тільки допоможуть відпочити від міської суєти, а й оздоровитися на рік вперед. Тому відпочинок на березі моря досить важливий і для наших дітей. Адже давно помічено, що дітки, які регулярно відпочивають на морському узбережжі, менше хворіють взимку, і навіть рідше заражаються в періоди епідемій у школах та садочках.


Отже, вирішено - їдемо на море! Що ж при цьому варто врахувати молодим батькам?

Звичайно ж, спочатку потрібно вибрати гарне місце для відпочинку. Як правило, маленьким діткам рекомендується відпочивати в межах країни, у нас це - Чорне та Азовське моря; закордонні поїздки краще поки що відкласти. Виберіть кілька місць, які вам сподобалися, дізнайтеся в яких готелях і базах відпочинку є умови для відпочинку з дітьми. Краще вибирати бази відпочинку сімейного типу - вони обладнані всім необхідним для сімейного відпочинку та комфорту, включаючи навіть кухні, на яких ви зможете готувати свіжу та смачну їжу для себе і дитини.

Також при плануванні відпустки необхідно врахувати, що діткам протипоказана сильна спека і сонце, тому краще вибирати для поїздки такі місяці, як травень-червень і серпень-вересень. Крім того, попередньо вам потрібно відвідати лікаря-педіатра, який огляне дитину і скаже, що їй дійсно можна їхати на море, а також дасть вам кілька корисних порад щодо здоров'я малюка в поїздці.

Не забувайте і про те, що дитячий організм не такий стійкий, як ваш, і по приїзду на море дитина напевно «впіймає» акліматизацію. Тому заздалегідь запасіться терпінням і вирушайте у відпустку не менше ніж на три тижні, адже один з них піде на звикання дитини до нових кліматичних умов. А також краще віддати перевагу відпочинку на піщаних пляжах, щоб не боятися, що дитина може травмуватися об каміння.

Вирушаючи в дорогу на машині, передбачте регулярні зупинки, так як дитині буде складно перенести довгу дорогу. У дорогу візьміть кілька улюблених книжок та іграшок малюка - вони допоможуть створити звичну атмосферу протягом всієї поїздки. Краще зібрати дитині свій маленький багаж - рюкзак або валізку на колесах - це буде вчити її самостійності і відповідальності, і трохи розвантажить ваші сумки.

Збираючи сумки, крім основного багажу візьміть невелику сумочку або рюкзак, в якому буде все необхідне для дороги - їжа, речі, гігієнічні засоби, аптечка. Думаю, всі пам'ятають про те, що швидкопсувні, жирні та солодкі продукти в дорогу краще не брати. Відразу запасіться величезною кількістю вологих і сухих серветок - ними можна протирати все: від дитячих ручок для брудних поручнів. Також хорошою альтернативою вологим серветкам стане розпилювач з антибактеріальною рідиною (такі продаються в аптеках).

З речей обов'язково потрібно взяти як тонкі світленькі кофтинки з довгим рукавом (для захисту від сонця), так і теплі речі на вечір. І не забудьте про всілякі пляжні речі, іграшки та аксесуари! Також на морському узбережжі вам не обійтися без капелюшків, понамок, сонцезахисних засобів та засобів від опіків.

Що ж до аптечки, в ній крім препаратів, які постійно приймаються членами вашої родини, також мають бути: засоби від нудоти, головного болю, застуди, температури, харчового отруєння, опіків. Також не забудьте взяти з собою антисептик, бинт, вату, адже дітки не можуть без пригод.

Вирушаючи у відпустку з дитиною, почніть складати список всього, що потрібно взяти з собою, заздалегідь - хоча б за тиждень. Тоді ви встигнете продумати всі можливі ситуації і будете до них готові. А значить, і від поїздки отримаєте максимум задоволення!

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас