Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як користуватися газовідвідною трубкою?

Як користуватися газовідвідною трубкою?
 

Багатьом матусям доводиться мати справу із газовідвідною трубкою, адже вона визнана одним з ефективних способів боротьби із кишковими кольками та закрепами у немовлят. Проте, перед тим, як скористатися даним пристосуванням, потрібно уважно вивчити інструкцію до нього.Також, Ви маєте розуміти, що використання газовідвідної трубки відноситься до крайніх методів, які є доречними тоді, коли інші (викладання на животик, масаж животика, «велосипед» ніжками, зігрівання животика) не допомагають. Лікарі наголошують, що не варто зловживати з використанням газовідвідної трубки, адже це може викликати звикання. Тобто, висловлюючись простою мовою, малюк може перестати какати самостійно, без використання даної трубки.

Коли Ви купляєте газовідвідну трубку в аптеці, вкажіть вік дитини, для якої вона застосовуватиметься (від віку залежить діаметр трубки). Існують одноразові та багаторазові газовідвідні трубки. Багаторазову трубку перед використанням потрібно простерилізувати: прокип’ятіть її. Заздалегідь приготуйте місце: зручно проводити процедуру на сповивальному столику, також може знадобитися додаткова пелюшка, серветки і т. ін. Помийте руки.

Перед введенням газовідвідної трубки, змастіть її кінчик вазеліном чи, наприклад, перекип’яченою заздалегідь олією. Покладіть малюка на спинку, а ніжки, зігнуті в колінах, притисніть до животика (добре, якщо у Вас буде помічник, особливо, якщо процедура проводиться вперше). Дуже обережними вкручувальними рухами введіть кінчик трубки в анальний отвір малюка (немовлятам - на глибину до 4 см, дітям у віці від 1 року – до 6 см). Якщо Ви відчуєте якийсь опір, в жодному разі не продовжуйте вводити трубку, докладаючи зусиль! Пам’ятайте, це може привести до пошкодження тонкого кишечника дитини, і, як наслідок, - поранення прямої кишки, кровотечі та запалення очеревини.

Акуратним рухом прокрутіть трубочку всередині кишечника (для стимуляції його роботи), одночасно Ви можете погладжувати животик за годинниковою стрілкою навколо пупка (будьте обережні, якщо ще не зажила пупкова ранка!). Після даних маніпуляцій мають відійти газики, або малюк може покакати. Акуратно витягнуть трубку, після чого ретельно промийте та знову простерилізуйте її. Зручно зберігати газовідвідну трубку в окремому пакеті.

Автор: Марта Павлюк
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас