Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Міфи про підгузки очима експерта

Міфи про підгузки очима експерта
 

Історія підгузників почалася ще в античний період, і практично з перших днів розділила мам на прихильників і противників цього засобу гігієни для дітей. Після появи підгузників з суперабсорбентом наприкінці 50-х років близько 98% європейців стали користуватися цим винаходом. У ході еволюції розвитку, підгузники зібрали про себе багато міфів, які викликають суперечки і сумніви у матусь 21 століття.У часи, коли роль підгузників виконували шкури, а вбираючим шаром служив мох або льон, мало хто говорив про шкідливість абсорбуючого шару, парниковий ефект у підгузниках і їхній вплив на викривлення ніжок. Коли підгузник знайшов звичний для наших днів вигляд і озброївся багаторівневими системами захисту від протікань, виникло багато міфів, які міцно закріпилися у свідомості поколінь.

Експерт торгової марки Helen Harper, лікар-педіатр Наталя Гейко прокоментувала найбільш поширені міфи про підгузки.

Міф 1. Підгузник – причина безпліддя у хлопчиків

Природа цього міфу закладена в ряді досліджень з впливу підвищених температур на життєздатність і якість сперматозоїдів. Дослідження, що проводилося на дорослих чоловіках на протязі двох тижнів, показало, що при підвищенні температури мошонки в гарячій ванні до 45 градусів щодня по півгодини, спостерігається деяке зниження життєздатності сперматозоїдів.

«Процес виробництва сперматозоїдів починає формуватися з віку статевого дозрівання. До цього моменту яєчка не виробляють сперміїв, тому підгузку нема на що впливати в мошонці. Для заспокоєння можна заміряти температуру всередині підгузника. Як правило, вона не перевищує 37 градусів. Крім цього сучасні технології дозволяють створити циркуляцію повітря в підгузку. Приміром, у підгузниках Helen Harper Air Comfort передбачений дихаючий верхній шар, що дозволяє зберегти комфортний для малюка мікроклімат. Зрозуміло, це не означає, що не потрібно дотримуватися правил гігієни. Підгузник необхідно регулярно міняти», - зазначила експерт.

Міф 2. Підгузник викликає викривлення ніг

Форма ніг передається спадково, а викривлення ніг залежить від вітамінно-мінерального обміну речовин. Недостатнє надходження вітаміну Д, кальцію і фосфору в організм крихти можуть справити негативний вплив на формування кісткової тканини.

«Носіння одноразових підгузників сприятливо впливає на формування кульшових суглобів малюка, тому що ніжки крихти виявляються широко розведеними в сторони», - говорить Наталія Гейко.

Міф 3. Підгузник створює парниковий ефект і викликає пелюшковий дерматит

«Завдання підгузника – вбирати і утримувати вологу, перешкоджаючи виникненню парникового ефекту. На сьогоднішній день одноразовий підгузник – один з найкращих засобів профілактики пелюшкового дерматиту», - відзначає експерт.

Підгузник не тільки перешкоджає впливу сечі на шкіру, але і роз'єднує кал і сечу. Це дуже важливо, так як їхній одночасний вплив ще більше підсилює ушкоджуючий ефект на шкіру.

Міф 4. Підгузник викликає цистит у дівчаток

Запалення сечового міхура у дівчаток виникає в результаті неправильного догляду. При неправильній позі дівчинки під час підмивання кишкова флора може бути занесена в уретру. Далі патогенна мікрофлора потрапляє в сечовий міхур і викликає запалення.

«Причиною циститу може бути лише несвоєчасна зміна підгузника», - зазначає Наталія Гейко.

Міф 5. Підгузник заважає млюкові привчитися до горщика

У середньому малюки вчаться користуватися горщиком в період від 18-22 до 30 місяців життя. Цей процес залежить від активності батьків у цьому напрямку і часу дозрівання нервової системи малюка.

«Дитячі одноразові трусики-підгузники Helen Harper Easy Comfort створені спеціально для того, щоб з комфортом привчати малюка до горщика. Вони підходять як для хлопчиків, так і для дівчаток, і можуть одягатися і зніматися як звичайні трусики. Ми добре знаємо, що діти люблять наслідувати дорослим, і якраз трусики-підгузники дають можливість малюкам плавно і без стресів привчитися до горщика, «пробуючи» себе у дорослому ролі», - зазначила Наталія Гейко.
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас