Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Бюджет молодої мами: як заощадити без втрати якості?

Бюджет молодої мами: як заощадити без втрати якості?
 

Народження дитини - подія радісна і хвилююча. Проте ця подія також вимагає значних змін у плануванні бюджету сім'ї, доходи якої, найчастіше, різко знижуються через те, що новоспечена мама йде в декретну відпустку. Пропонуємо вам подивитися на витрати на малюка раціонально.Наприклад, ціни на дитячу коляску, варіюються, в середньому, від 1000 до 10 000 грн і більше, залежно від виробника, якості, зовнішнього вигляду, зручності і т.д. У даній ситуації набагато логічніше буде взяти коляску на прокат у когось із знайомих, чиї діти вже підросли. Або купити її у них. У будь-якому випадку, це буде набагато доступніше, ніж у магазині. Віддати 2000-3000 грн за якісну коляску б/в, яка має гарний вигляд і служитиме вам ще довгі місяці (не менше року) – цілком розумна трата.

Те ж саме можна сказати і про одяг для вашої дитини в перші місяці її життя: вона у цей час зростає стрімко, одяг абсолютно не встигає зношуватися, і виглядає як новий – це плюс. Мінус - «носити» ви його будете недовго. Пам'ятайте, що не варто соромитися брати речі для дитини від друзів і знайомих, чиї дітки вже підросли – виходячии з опитувань, так робить значна більшість молодих мам.

За словами Андрія Хорсева, засновника «CBDO Клубок – клуб безпечних покупок» (портал для батьків «Клумба»), ринок дитячих речей – один з найпопулярніших в сегменті б/в товарів: «Причиною цьому є те, що діти ростуть швидше за дорослих, і їм постійно потрібен новий одяг. Приміром, зараз літо, і найбільш ходовий товар – дитяче взуття (сандалі, шльопанці) і літній одяг для дітей. На відміну від дорослих, дитячі речі не переходять із сезону в сезон. Ще одна особливість цього сегмента – продавці є одночасно і покупцями. Тобто мама купує одяг дитині, і одночасно продає речі, з яких малюк виріс. На нашому проекті зареєстровано близько 400 000 користувачів, 10% з них мають «магазини» і здійснюють угоди на регулярній основі. Середня вартість товару – 100 грн.».

Якщо ви все ж таки любите купувати виключно новий одяг для свого малюка, не забувайте, що в більшості брендових магазинів діють постійні і сезонні знижки. У перший рік життя малюка можна укладатися в 200-500 грн/міс. за умови дотримання вищенаведеної поради. Витрати на взуття також нікуди не подінуться: 250-500грн, залежно від віку малюка і сезону року.

Залишаються ще такі важливі статті витрат, як харчування, ліки і засоби для гігієни. Фруктові пюре та інші ласощі для малюків можна приготувати вдома самостійно за допомогою блендера. Місячне харчування малюка, в середньому, варіюється від 1500 до 3000 грн (якщо малюк не «штучник»). На ліки на місяць іде 50 грн мінімум. Верхня межа можливих витрат цього пункту може підніматися до нескінченності, адже це залежить від того, як часто ваш малюк хворіє. Щеплення та огляди в державних клініках робляться безкоштовно, а вартість масажу - у середньому, 150 грн.

Якщо говорити про медобслуговування, молодим недосвідченим мамам варто не забувати, що не дати обвести себе навколо пальця – це також економія. Багато недобросовісних приватних клінік, роблячи ставку на нескінченну любов батьків до новонародженим, вводять їх в оману щодо здоров'я малюка з метою елементарної наживи за рахунок оглядів і обстежень.

А тепер торкнемося питання гігієни малюка. У щомісячні витрати увійде шампунь для малюків, дитячий пральний порошок, підгузники, косметика для малюка (креми та інше), ватяні палички, одноразові серветки і одноразові пелюшки. Наша порада – купуйте великі економічні упаковки. В середньому, при дотриманні таких ось нехитрих правил, ви зможете укладатися в 800-2000 грн. Сюди ж входить один з найбільш витратних пунктів – підгузок. Підгузки потрібно міняти часто, а тому в перші місяці життя малюка ви будете використовувати від семи і більше підгузників на день. Розумним рішенням буде просто купувати не дорогі японські підгузники, а не менш якісні, але значно доступніші товари європейського виробництва. Деякі виробники пропонують економ-упаковки підгузників за розумними цінами. Приміром, бельгійська торгова марка Helen Harper випускає великі (40-60 штук) упаковки підгузників Soft&Dry з багаторазовими застібками, а також підгузники цієї ж серії по 10-12 штук. Слід пам'ятати, що навіть така дрібниця, як можливість кілька разів розстібати і застібати підгузник на ділі дозволяє значно економити, адже у вас з'являється можливість перевірити сухість підгузника, просто заглянувши в нього.

Не варто забувати про такий пункт витрат, як іграшки, книги, а також розваги та дозвілля. Іграшки можна перекупити або прийняти в дар від друзів (не забувайте попередньо дезінфікувати, не залежно від того, хто їх вам подарував). Єдине, на що дійсно варто витрачатися – розвиваючі іграшки. Від 100 грн на місяць – небхідні брязкальця і дитячі книжки. Зрозуміло, ця сума буде рости разом з дитиною. За опитуваннями, більшість мам, в середньому, витрачає на іграшки та книги для малюків від 100 до 2000 грн.

витрати на дитину

Мама чотирьох дітей Маргарита Мальована з власного досвіду знає: на дитину можна витрачати помірні гроші, не обділяти її в необхідних речах. За її словами, головне – правильно скласти бюджет: «З досвіду я знаю, як важливо вибрати правильну статтю витрат. Важливо враховувати потреби та особливості дітей. Якщо у молодшого схильність до висипу на шкірі, я не стану економити на засобах гігієни, але можу скоротити витрати на іграшки чи одяг, адже багато чого залишилося від старших дітей. Коли ж потрібно купити одяг або іграшки, я планую покупку за місяць або два, щоб дочекатися знижок. Ми не економимо на заняттях для старших дітей. Гуртки та секції вибираємо, враховуючи інтереси дитини. Раніше я була переконана, що хороші секції та гуртки не можуть бути безкоштовними. Але мої старші хлопчаки переконали мене – самостійно записалися на секцію брейку в міський клуб, де вже два роки абсолютно безкоштовно займаються з професійними тренерами і показують прекрасні результати. Загалом, якщо необхідно «тугіше затягнути пояс», потрібно просто озирнутися, і стане очевидно, яку статтю витрат можна скоротити».

Наостанок зазначимо, що найважливіше при здійсненні дитячих покупок – раціональний підхід: пам'ятайте про свої права, коли справа стосується якості придбаних вами товарів і послуг.
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас