Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Депіляція чи епіляція: що обрати влітку?

Депіляція чи епіляція: що обрати влітку?
 

В спекотну пору як ніколи актуальною є тема видалення небажаного волосся, адже ми частіше оголюємо своє тіло, одягаючи легкі топи, блузи, короткі шорти і спідниці, не говорячи вже про купальник. Отже, які існують методи видалення зайвого волосся, та які недоліки і переваги вони мають?

Що таке "депіляція" і "епіляція"?

Часто вживаємо ці слова, хоча часом і самі не до кінця розуміємо їхнє значення, різницю між даними способами видалення волосся.

Депіляція - це видалення лише видимої частини волосся, або видалення волосини з коренем, але без руйнування волосяного фолікула (гоління, видалення волосся за допомогою спеціальних кремів, лосьйонів, пінок (хімічна депіляція), воскова депіляція, шугаринг (видалення волосся за допомогою густої цукрової пасти), використання епілятора).

Епіляція - це більш глибоке видалення небажаного волосся, шляхом руйнування волосяних цибулин (лазерна епіляція, електроепіляція, фотоепіляція, елос-епіляція (різновид лазерної епіляції з використання Elos технологій).

Якщо кількома словами спробувати охарактеризувати основну відмінність між епіляцією та депіляцією, то епіляція, завдяки тому, що руйнується волосяний фолікул, дає більш довготривалий ефект, нове волосся довше не з'являється, стає тоншим, або й не з'являється взагалі.

Найефективнішими методами видалення зайвого волосся (тобто лікувальними) є: електро-, фото-, лазерна епіляція. Усі інші види видалення волосся дають суто косметичний та естетичний ефект.

Видалення небажаного волосся влітку

Влітку в ділянці бікіні косметологи рекомендують робити саме воскову депіляцію, адже ефект від неї достатньо тривалий (тільки через 2-3 тижні починається помітний ріст волосся).

Після епіляції чи депіляції деякий час не бажано засмагати, адже верхній шар епідермісу травмовано, тому під впливом ультрафіолету може виникнути пігментація на місцях видалення волосся.

Не можна проводити видалення волосся (особливо в інтимних зонах) безпосередньо перед походом у басейн або на пляж, краще робити це заздалегідь, бажано перед сном. Адже через тертя одягу, потовиділення чи навіть занурення у воду (яка не завжди відповідає санітарним нормам у відкритих водоймах, чи є хлорованою у басейні), є ризик виникнення запального процесу. Тільки через якийсь час (приблизно через 6 годин) шкіра заспокоюється після процедури видалення волосся, закриваються пори.

Якщо Ви обрали механічну депіляцію (видаленя волосся за допомогою станка чи спеціальних кремів), шкіру перед проведенням процедури обовязково потрібно зволожити теплою водою з гелем для гоління чи жирним крем-милом (на відміну від ситуації, коли Ви використовуєте епілятор для видалення небажаного волосся, тоді шкіру навпаки треба добре просушити перед проведенням процедури). Інакше, якщо робити депіляцію «на сухо», можете зіткнутися з такою проблемою, як вростання волосини в шкіру. Якщо використовуєте одноразовий станок – після проведення процедури одразу викиньте його, адже леза таких станків швидко затуплюються, і якщо провести ним депіляцію повторно, шкіра буде сильно подразнена. Якщо користуєтесь багаторазовим станком, - вчасно змінюйте касети з лезами, щоби уникнути аналогічної проблеми.

Коли під час депіляції лезом станеться поріз, добре продезінфікуйте ранку, інакше є ризик інфікуватися, що особливо актуально влітку. А після гоління не забудьте скористатися лосьйоном чи післядепіляційним кремом, які дезинфікують і мають охолоджувальний ефект.

Якщо Вас цікавить більш «суттєве» видалення волосся, тобто позбавлення його на тривалий період, зверніть увагу на процедури лазерної і електроепіляції. Під час електроепіляції волосяна фолікула випалюється струмом високої частоти. Цей метод застосовують тільки в медичних центрах, адже він потребує високої кваліфікації того, хто проводить процедуру. Зважте, що даний метод є болісним і довготривалим: процедуру проводять раз на 2-3 тижні протягом, приблизно, року. Проте, волосся після таких маніпуляції більше не виростає. Аналогічно і з лазерною епіляцією, проте дана маніпуляція має певні протипоказання, перед її проведенням потрібно проконсультуватися з лікарем.

Автор: Марта Павлюк
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас