Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Перше взуття малюка: коли купувати і як вибрати?

Перше взуття малюка: коли купувати і як вибрати?
 

Як правило, взуття для малюків ділиться на дві категорії: м'які капці, які взуваються, коли дитина вчиться ходити або її ніжці потрібен невелика захист, і взуття з твердішою підошвою, в якому крихітка ходить на вулицю і взуває, коли дитячій ніжці потрібен серйозніший захист. Так як же вибирати кожне з них? Коли купувати перше взуття малюкові? Коли перевзувати дитину з м'яких тапочок у серйозніше взуття? Про все це читайте далі.

Коли дитині знадобиться перша пара взуття?

До того, як дитина почне ходити, або навіть робити свої перші кроки, тримаючись за стіни і навколишні меблі, шкарпетки або пінетки – найкращий вибір для її маленьких ніжок. Коли малюка потрібно взути, щоб захистити його ніжки, то краще все ж зупинити свій вибір на взутті з м'якою підошвою, так як воно набагато краще сприяє активним рухам ніжками і їх зростанню.

Якщо ж ви збираєтеся гуляти з дитиною, і вона ходитиме по вологій поверхні або по поверхні з гострими предметами (як, наприклад, у парку), в цьому випадку вам варто взути дитину у взуття з жорсткішою і міцнішою підошвою.

На якому взутті краще зупинити свій вибір?

М'які тапочки і пінетки повинні бути гнучкими, м'якими і «дихаючими», не утрудняти рухів. Їхня підошва повинна бути оснащена протиковзким покриттям (як правило, гумовими крапочками), щоб дитина могла безпечно вчитися ходити і досліджувати навколишній світ.

Вибираючи жорсткіше взуття для прогулянок, зверніть увагу на черевички з гнучкою і нековзкою гумовою підошвою, які легко і швидко одягаються і знімаються. Багато батьків вибирають взуття на липучках, і це – дійсно хороший вибір, адже дитина не зможе самостійно зняти таке взуття в самий невідповідний момент. А коли вона навчиться це робити, вам доведеться перейти на шнурки.

Як визначити правильний розмір взуття?

Головне правило при виборі дитячого взуття – це «правило пальця». Якщо, взувши малюка, ви можете вставити мізинець між дитячою п'ятою і задником, це взуття підходить дитині – воно не надто тісне, не тиснутиме і стискатиме ніжку, але і не занадто велике, щоб злітати під час ходьби. Ще один спосіб визначити, чи правильно підібраний розмір дитячого взуття: між пальчиками дитини і переднім краєм підошви повинен вміститися ваш палець.

Коли дитина підросте і навчиться впевнено ходити, вибираючи взуття, вам потрібно буде попросити її походити пару хвилин в ньому, а потім обстежити ніжку на наявність слідів від тертя або натискання. Те, наскільки взуття зручне малюкові, можна визначити і по його ході: якщо воно підходить, то дитина буде активною, як завжди; якщо ні, вона рухатиметься більш стримано.

В ідеалі ніжку малюка повинен вимірювати професіонал кожен місяць, а взуття потрібно міняти в міру зростання дитячої ніжки кожні 3-6 місяців. Ставтеся до вибору дитячого взуття серйозно, адже неправильно підібране взуття може стати причиною поганої постави і кривої ходи в майбутньому.

Автор: Сальнікова Анна
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас