Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Молочниця у новонароджених

Молочниця у новонароджених
 

Молочниця – неприємна проблема, яка може торкнутися і новонародженого. Грибок маля зазвичай підхоплює через соски, пустушки, ложечки, або сосок маминих грудей. Небезпечна молочниця тим, що вона робить слизову оболонку малечі вразливою, відповідно відкривається шлях для проникнення бактерій.

Що таке молочниця у грудничків? – Це захворювання слизової оболонки ротової порожнини, яке проявляється появою білого нальоту в ротовій порожнині та на язику малюка, слизова червоніє, набрякає. Наліт, що утворюється, є переплетінням ниток грибка, який і викликає молочницю.

Як уникнути цієї проблеми?

Профілактика молочниці – це, в першу чергу, дотримання чистоти: якщо користуєтесь сосками, пустушками, ретельно мийте їх, стерилізуйте, дотримуйтесь правил експлуатації, вчасно змінюйте, у грудничка має бути своя ложечка (в перші місяці життя цього прибору буде достатньо). Перед кожним годуванням грудьми, видавіть трохи молока на ватний диск та протріть ним сосок і ареолу навколо нього (нагадаємо, що загальний душ мама, яка годує, повинна приймати не менше двох разів на день). Після годування можна запропонувати дитині ложку кип’яченої води, щоби очистити ротик від залишків молока.

Пам’ятайте, не можна видаляти білий наліт механічно, зішкрябаючи його, адже так дуже легко пошкодити і так уражену слизову. При молочниці грудничків, рекомендують промивати ротову порожнину 2% розчином питтєвої соди (1 ч. л. соди на 1 скл. води), в ньому змочують ватний тампон, накручують його на кінець дерев’яної палички і акуратно обробляють ротову порожнину (до і після годування). Також можна вмочити в такий розчин попередньо простерилізовану пустушку і дати дитині її посмоктати.

В будь-якому випадку, якщо Ви помітили в малюка ознаки молочниці, зверніться за консультацією до лікаря.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас