Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Чим небезпечна збільшена щитовидна залоза

Чим небезпечна збільшена щитовидна залоза
 

Ми дуже часто чуємо про те, що збільшення щитовидної залози вкрай небезпечно для здоров'я, але чи багато хто знає, як саме насправді щитовидна залоза впливає на наше здоров'я, і яку загрозу може нести відхилення від її нормальної роботи?Головна функція щитовидної залози – вироблення гормонів і підтримання їхнього балансу в організмі. Дуже важко уявити хоч один процес в організмі, який проходить без участі гормонів – від їхнього змісту безпосередньо залежить фізичне і психічне здоров'я кожної людини.

Найчастіше порушення, пов'язані з нормально роботою щитовидної залози, викликані її збільшенням. Найбільш поширеною причиною збільшення щитовидки може бути проста нестача йоду в організмі або інше порушення в роботі гіпоталамуса, гіпофіза або самої залози. Збільшення розміру щитовидної залози може привести до ряду інших, більш складних захворювань.

Порушення в роботі організму, які спостерігаються при збоях щитовидної залози, абсолютно різні. Іноді, щитовидка може впливати на роботу серцево-судинної системи, викликаючи аритмію, в інших випадках – порушення травної системи, і як наслідок, зниження або набір ваги. З такими симптомами люди найчастіше звертаються до кардіологів та гастроентерологів відповідно, що цілком логічно.

Саме тому іноді дуже складно відразу визначити, що насправді стало причиною тих чи інших змін у вашому організмі. Точно визначити причину і поставити грамотний діагноз може тільки професійний лікар на основі УЗД, КТ та аналізу біохімічного складу крові, виходячи з чого, призначити лікування.

Автор: Сальнікова Катерина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас