Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

5 порад як привчити дитину до порядку в шафі

5 порад як привчити дитину до порядку в шафі
 

Не секрет, що привчати дитину до порядку потрібно з самого раннього віку. Але як пояснити малюкові, що сорочки потрібно вішати на вішалки, а носочки складати по парах і складати в ящик? Особливо, коли в кімнаті стоїть одна величезна шафа на всіх, і малюк часом просто не може нормально дотягнутися до всього, що йому потрібно.Привчити дитину складати речі на свої місця допоможуть наші прості поради.

• Вибираємо речі разом. Перш за все, щоб дитина почала доглядати за своїми речами, вони повинні їй подобатися. Тому підключайте її з самого початку – вибираючи речі, нехай малюк бере участь у цьому процесі. І коли ви купуєте те, що йому дуже сподобалося, домовтеся про те, як він повинен стежити за обновкою.

• Перетворюємо все у гру. Просто прибирати речі – це досить нудне заняття, яке не люблять навіть дорослі. Чого тоді можна чекати від дитини? Перетворіть прибирання речей у веселу гру. Нехай шафа перетвориться на чарівний замок речей, де улюблені наряди будуть правити королівством, а прості повсякденні речі стануть їхніми вірними підданими. У такому випадку ваш малюк завжди із задоволенням буде прибирати речі в шафу.

• Більше самостійності. Ви ж хочете, щоб ваша дитина виросла самодостатньою особистістю? Тоді не обмежуйте її. Якщо малюк не хоче розкладати речі, як вам подобається, запитайте, як він представляє порядок у своїй шафі. Нехай він все розкладе так, як йому буде зручно.

• Зробіть речі доступнішими. Навіть дво-трирічний малюк цілком в змозі сам переодягнутися, якщо під час гри речі випадково забруднилися. Для цього домашні повсякденні речі завжди повинні бути максимально доступні. Найкраще взагалі розташувати плетену коробочку або ящик з парою комплектів домашнього одягу на дні шафи, щоб малюк завжди міг взяти з нього речі і переодягнутися. А ось речі на вихід та святкові наряди краще прибрати вище.

• Більше полиць, ящиків, корзин і вішалок. Якщо для дорослої людини легко і цілком природно складати речі рівними стопками, то від дитини цього чекати не варто. Для того, щоб малюку було простіше, постарайтеся зробити якомога більше поличок, ящиків, вішалок і кошиків, куди малюк зможе окремо складати светри, футболки і маєчки, шкарпетки і колготки. Таке зонування швидше привчить дитину до порядку.

• Великий спостерігач. Діти живуть в яскравому світі фантазій і казок, де немає місця рутині і звичним справам. І якщо на дверцятах шафи розмістити улюбленого мультяшного або казкового героя, який «наглядатиме» за тим, як малюк стежить за порядком в кімнаті і шафі, то і порядку стане набагато більше. Ну а кому захочеться, щоб його улюблений кумир побачив розкидані речі і розчарувався у своєму маленькому шанувальнику?!

Загалом, якщо ви хочете привчити дитину до порядку, погляньте на речі очима дитини, і все у вас неодмінно вийде!

Автор: Сальнікова Катерина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас