Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як доглядати за взуттям взимку

Як доглядати за взуттям взимку
 

Взимку наше взуття піддається багатьом випробуванням: вплив вологи, відповідно - часте сушіння, а коли дороги починають посипати піском і сіллю, нашим чобіткам стає особливо сутужно. І навіть дуже якісне взуття не завжди витримує всі примхи погоди, коли відсутній належний догляд за ним.Як правильно доглядати за взуттям, аби воно як найдовше служило, не втрачаючи вигляду та своїх якостей протягом багатьох років?

Після повернення додому, очистіть шкіряне взуття від пилу та інших забруднень вологою м’якою ганчіркою чи губкою (але не потрібно мити взуття під струменем води). Після цього добре просушіть його. Взуття із натуральної шкіри сохне достатньо довго, але не варто намагатися пришвидшити цей процес, ставлячи чоботи поблизу обігрівачів чи на батареях. Після таких «екстрених заходів», взуття, звісно, швидко висохне, але шкіра ставатиме жорсткою, взуття твердітиме, згодом на ньому можуть з’явитися тріщини, що скоротить термін експлуатації Ваших улюблених чобіт (черевиків, туфель…).

Якщо взуття все ж пересохло, обов’язково зволожте його гліцерином, вазеліном чи рослинною олією. Найкращий спосіб сушіння взуття – з використанням тонкого паперу (можна використовувати газетний), який Ви маєте змінювати по мірі просочення його вологою. Цей спосіб сушіння продовжить життя Вашого взуття не лише тому, що забезпечить поступове позбавлення вологи (на відміну від пересушування на батареї), а й допоможе чоботам тримати правильну форму під час сушіння, що теж дуже важливо для якнайдовшого збереження гарного вигляду Вашого взуття.

Після повного висихання, змастіть чоботи спеціальним кремом для взуття, наведіть глянець. Крем пом’якшує шкіру та робить її вологостійкою. Але робити це потрібно не перед самим виходом на вулицю, а навпаки, після повернення додому (на ніч, аби крем встиг увібратися шкірою). Виняток – спеціальні креми для взуття із вмістом воску, які наносяться безпосередньо перед виходом на вулицю, вони чинять вологовідштовхувальний ефект і допомагають захистити взуття від реагентів, якими посипають дороги та тротуари взимку.

Замшеве взуття потребує особливого догляду. Спершу почистіть замшеві чобітки від пилу за допомогою жорсткої щітки, протріть сухою сіллю. Відновити ворс, який залиснів, допоможе спеціальна гумова щіточка. Якщо замшеве взуття дуже забруднилося, почистіть його щіточкою, змоченою у теплій мильній воді із додаванням невеликої кількості нашатирного спирту, потім промийте ганчіркою, змоченою у прохолодній воді. Ворс краще розправиться, якщо замшу потримати над парою. Коли взуття добре просохне (при кімнатній температурі!), нанесіть на нього спеціальний спрей для замші, який допоможе краще захистити чоботи від бруду, вологи і солі в зимовий період.

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас