Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як вибрати ідеальні шпалери

Як вибрати ідеальні шпалери
 

Звичайно ж, інтер'єр кожної кімнати ми починаємо продумувати з кольору і малюнка на стінах. І якщо ви вирішили віддати перевагу шпалерам, то саме вони стануть основою інтер'єру, яка задає настрій. Як усі ми знаємо, дизайн вибраних шпалер може зробити кімнату візуально більшою або меншою, обстановку в ній – теплішою і затишнішою або навпаки, енергійнішою або спокійнішою... Але як вибрати шпалери, які привнесуть в інтер'єр кімнати саме той настрій, який ви хочете?

Поради щодо вибору шпалер

1. Почніть з кольору. Саме колір стін задає настрій в інтер'єрі. Щоб кімната здавалася просторішою, а стеля – вищою, віддайте перевагу холодним відтінкам: зеленому, блакитному або синьому, фіолетовому. М'які прохолодні тони заспокоюють, в той час як яскраві холодні кольори виглядатимуть більш оригінально і навіть, можна сказати, драматично. Теплі відтінки – червоні, жовті, помаранчеві – наповнять кімнату атмосферою тепла і затишку. Таким кольорам частіше віддають перевагу люди, що живуть в холодному кліматі. Також вони стануть гарним вибором для кімнат з вікнами на північ. І чим більш інтенсивним буде колір, тим сильніше він буде заряджати вас енергією.

2. Зверніть увагу на освітлення. Для темних кімнат краще вибирати шпалери, які відбиватимуть світло. Це шпалери світлих тонів, шпалери з малюнком фарбою типу «металік» або «хамелеон». Темні кольори поглинають світло і роблять кімнату візуально тіснішою. Також, вибираючи шпалери в темну кімнату, краще віддати перевагу гладким шпалерам, адже текстурована поверхня здається темнішою.

3. Приховайте недоліки за допомогою текстури. Текстуровані шпалери ідеально підходять для того, щоб приховати недоліки на поверхні стін. При чому, це може бути як реальна текстура, що відчувається на дотик, так і її імітація за допомогою реалістичного малюнка. Подібним чином сприймаються і багатошарові малюнки (наприклад, квітковий принт на тлі візерунка з вензелів) – вони створюють видимість текстури.

4. Виберіть стиль. Якщо інтер'єр повинен бути формальним, то віддайте перевагу шпалерам насичених кольорів з великим малюнком. Якщо ви хочете, щоб кімната була яскравою та веселою, зверніть увагу на дрібні, регулярно розташовані принти – наприклад, дрібний горошок. Не варто забувати і про шпалерні бордюри – вони продаються у величезній різноманітності і можуть стати справжньою родзинкою інтер'єру.

5. Зробіть акцент на перевагах. Смужки та інші вертикальні візерунки, що підкреслюють висоту кімнати, зроблять інтер'єр більш стриманим, формальним. Вертикальні орнаменти, включаючи і квіткові, з повторюваним малюнком у формі літер V або U візуально зроблять стелі в кімнаті ще більш високими. Горизонтальні візерунки візуально збільшують площу кімнати, дарують відчуття затишку і спокою.

6. Враховуйте розмір малюнка. Шпалери з дрібним візерунком подарують відчуття простору і стануть ідеальним вибором для малогабаритних кімнат, в той час як великий малюнок зробить кімнату більш тісною. Тобто, якщо ви хочете зробити кімнату з порожніми стінами більш цікавою, виберіть шпалери з великим візерунком насичених кольорів на темному тлі.

7. Комбінуйте з розумом. Кімната з порожніми стінами без малюнків може бути нудною, в той час як велика кількість візерунків може бути занадто нав'язливою. Тому, комбінуючи шпалери зі смугами, квітами, клітинкою в одній кімнаті, вибирайте шпалери, однакові за кольором або в різних відтінках одного кольору. А взагалі, краще пошукати готові ідеї в журналах або на сайтах, присвячених дизайну інтер'єру, де ви відразу ж наочно побачите, чи підійде вам таке поєднання.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас