Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Про користь ігор-головоломок для дітей

Про користь ігор-головоломок для дітей
 

Діти просто обожнюють грати – за допомогою ігор вони вчаться, розвиваються і пізнають світ. Одними з найбільш розвиваючих іграшок, як для дітей, так і для дорослих, по праву вважаються головоломки – вони неймовірно цікаві і часом ними просто неможливо награтися. А все тому, що вони стимулюють мозок, пропонуючи незвичайні завдання, які вирішити не так вже й просто.Як повідомляють результати досліджень, наш мозок працює краще в довгостроковій перспективі, якщо перед ним регулярно ставити нові, нестандартні завдання – вирішувати кросворди, головоломки і грати в логічні ігри. І чим більше – тим краще.

У наш час ігри-головоломки існують у величезній різноманітності, і залежно від виду, вони розвивають різні когнітивні навички, які згодом будуть корисні дитині під час навчання в школі та ВНЗ, і навіть в роботі і побудові успішної кар'єри. Ну а в чому ж конкретно полягає користь головоломок?

На підставі досліджень вчені зробили висновок, що головоломки:

• Стимулюють мозкову активність;

• Дарують емоційне задоволення і почуття виконаного обов'язку;

• Покращують пам'ять і швидкість мислення, обробки інформації;

• Покращують концентрацію;

• Допомагають боротися з нудьгою.

Ще іграшки-головоломки вчать діточок посидючості, вмінню вирішувати проблеми, розвивають уяву, логічне та образне мислення, а також зорово-моторну координацію. Кожен шматочок головоломки може бути застосований одним єдиним правильним способом, який потрібно знайти, перепробувавши безліч варіантів. А для цього, у свою чергу, потрібно мати терпіння, посидючість, наполегливість, бажання перемогти.

Користь ігр головоломок для розвитку дитини неможливо переоцінити. Головне – купуйте різноманітні головоломки, щоб отримати від них максимум користі. Навіть якщо малюк не зможе впоратися з однією з них, це тренування для його мозку все одно буде дуже і дуже корисним. А ще, пропонуйте не тільки ті головоломки, які підходять дитині за віком – рішення більш складних (але все ж таки в міру складних) завдань даруватиме почуття впевненості у власних силах.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас