Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Що подарувати сину у 8-10 років?

Що подарувати сину у 8-10  років?

Які подарунки вибирають хлопчикам

В Інтернеті є безліч статей щодо подарунків дітям дошкільного віку, але про дітей восьми-десяти років пишуть набагато менше. Зазвичай, в такому віці у дитини майже все необхідне є, і виникає питання, що ж їй подарувати. У одних дітей є все, і вже не знаєш чим цю дитину здивувати, іншим багато чого не вистачає, але бюджет подарунка обмежений, і треба використати його максимально ефективно.Потрібно враховувати, що десять років є тим віком, коли вже не слід командувати сином. Але ним ще можна керувати. Ви можете припустити, яку професію обере ваша дитина. Він може мріяти про те, щоб стати доктором, спортсменом і т.д. Вибираючи йому подарунок, ви можете допомогти йому визначитися з майбутньою професією. Набір «Юний хімік», електронні конструктори, дитячий телескоп допоможуть відкрити в нові сторони таланту вашого сина. Ваше завдання полягає в тому, щоб пробудити в дитині інтерес, але, категорично не можна змушувати. Наприклад, не дорікати його фразами, про те, що він не займається подарованим конструктором.

У більшості хлопчиків у початкових класах з’являється комп’ютер, і вони починають годинами грати в ігри. У батьків це створює ілюзію спокою – син вдома, і ні в яку халепу не потрапив. Але віртуальна реальність робить розвиток хлопчика занадто одноманітним, але для повноцінного розвитку треба щось реальне, фізичне, пізнання і через тактильне сприйняття.

Кубик Рубіка – найпопулярніший подарунок від розумних батьків

кубик РубікаНу добре, на день народження синок отримав велосипед, або комп’ютер, або смартфон чи ще щось велике. Але ж є багато інших приводів подарувати щось дитині – день святого Миколая, день захисника Вітчизни, закінчення навчального року чи просто винагорода за якесь невелике досягнення. Найпопулярнішим з невеликих подарунків вже багато років є кубик Рубіка. Головоломки зазвичай дітям цікаві, розвивають і розум, і моторику рук, так що це – одна з небагатьох альтернатив відеоіграм. Але навіть купуючи головоломки, батьки часто роблять деякі помилки:

- Кубик Рубіка – складна головоломка, а не іграшка для малечі. Скласти кубик можна лише за формулами (яких в Інтернеті безліч), і треба навчити дитину працювати з інструкцією, формулами та картинками. Якщо хлопчику 10-12 років і він розумний, може розібратися сам, а з молодшим треба посидіти і усе пояснити. Якщо просто віддати дитині головоломку, дитина трохи пограється і викине.

-У багатьох людей склався стереотип, що кубик Рубіка – це нетривка китайська іграшка, яка розсипається на перший день. Звісна річ, якщо подарувати дешевий кубик з найближчого базару, дитина зламає і назавжди втратить інтерес до механічних головоломок. Тому кубик Рубіка купити треба якісний, щоб вистачило надовго. Не обов’язково угорський, є кілька китайських брендів, які кращі за оригінал, а на деяких моделях взагалі ставили світові рекорди.

- Іноді батьки переоцінють розумові здібності дитини, і дарують складні головоломки занадто рано. А якщо у маленького хлопчика щось не виходить, він кине те заняття.

Є ще один плюс кубика Рубіка – якщо дитина захопиться головоломками, можна на наступні свята або в наступні роки дарувати хлопчику більш складні головоломки – кубики Рубіка 4х4 та 5х5, а також механічні головоломки інших моделей.

Які ще є альтернативи кубику Рубіка?

змійка РубікаВас це здивує, але наразі у світі існує більше тисячі різновидів механічних головоломок. Більшість з них складніші за кубик Рубіка і потребують довгих алгоритмів. Але є відомі головоломки, які не потребують формул. Якщо дитина ще занадто мала для сприйняття формул, або ви просто не маєте часу з ним сидіти, можна подарувати хлопчику змійку Рубіка (друга за популярністю після кубика іграшка) або пірамідку (як кажуть деякі люди, «трикутний кубик рубік»). Звісна річ, такі іграшки теж бажано взяти не на ринку, краще купити головоломки у спеціалізованих інтернет-магазинах. Можна ще спробувати у торгових центрах, але ціни там просто жахливі.

Граючи з головоломками, ваш хлопчик буде розвиватися розумово, і хоч ненадовго дасть перепочити комп’ютеру.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас