Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Ігри для дівчат та хлопчиків

Ігри для дітей

ФАРБИ Обирається водящий - «монах» и ведучий - продавець. Всі інші гравці повинні загадати таємно від «монаха» кольори красок. Кольори не мають повторюватися.

Гра починається з того, що водящий приходить до магазину і каже: «Я монах, в синіх штанах, прийшов до вас за краскою». Продавець: «За якою?». Монах: (називає будь-який колір) «За блакитною». Якщо такої краски немає, продавець відповідає: «Іди блакитною стежкою, знайдеш блакитні чобітки, поноси та принеси!». «Монах» починає гру спочатку.

Якщо така краска є, то гравець, що загадав цей колір, намагається втекти від «монаха», а той його доганяє. Якщо наздогнав, то краскою стає водящий, якщо ні, то краски загадуються заново і гра повторюється.

А-РАМ-ШИМ-ШИМ Ведучий стоїть в центрі кола з закритими очима та витягнутою вперед рукою. Все гравці біжать по колу зі словами:
А-рам-шим-шим,
А-рам-шим-шим,
Арамия-гусія,
Покажи-но на мене.
На останні слова коло зупиняється і гравці дивляться, на кого вказує рука ведучого. Той, на кого вказав ведучий, входить в коло і встає спина до спини з ведучим. Всі хором кажуть: «Раз, два, три». На рахунок «три» ті, хто стоять в центрі одночасно повертають голову. Якщо вони повернули голови в один бік, то виконують якесь завдання дітей – співають, танцюють, читають тощо. Після цього перший ведучий виходить, а другий займає його місце. Якщо вони повернули голови в різні сторони, то ніякого завдання їм не дають, перший ведучий іде, а другий починає гру спочатку.

Коли в цю гру грають більш старші діти, вони іноді вводять таке правило. Якщо в центрі хлопчик і дівчина, і вони повернули голови в один бік, то вони мають поцілуватися. Якщо ж в центрі два хлопця чи дві дівчини, то вони тиснуть одне одному руки.

ВІТАЮ Всі встають лицем в коло і плечем до плеча. Ведучий іде із зовнішньої сторони кола і зачіпає одного з гравців. Ведучий і гравець, якого зачепили, біжать в різні сторони ззовні кола. Зустрівшись, вони тиснуть одне одному руки і кажуть: «Вітаю». Можна ще назвати своє ім’я. Потім вони біжать далі, намагаючись зайняти вільне місце в колі. Той, хто лишився без місця стає ведучим.

АТОМИ Й МОЛЕКУЛИ Всі гравці як заманеться пересуваються ігровим майданчиком, в цей момент всі вони є «атомами». Як відомо, атоми можуть перетворюватися на молекули – більш складні утворення, які складаються з кількох атомів. В молекулі може бути і два, і три, і п’ять атомів. Гравці за командою ведучого мають створити «молекулу», тобто кілька гравців мають взятися одне за одного. Якщо ведучий каже: «Реакція йде по три!», це означає, що три гравця – «атома» зливаються в одну «молекулу». Сигналом до того, щоб молекули знов розпалися на окремі атоми, є команда ведучого: «Реакція закінчена». Якщо діти не знають, що таке «атом», «молекула», «реакція» - доросла людина має це їм пояснити. Сигналом для повернення до гри тимчасово вибувших гравців є команда: «Реакція йде по одному».

МОРЕ - СУША Для цієї гри вам знадобиться обруч (по одному на дитину). Грати можна вдвох з дитиною чи компанією.

Обруч кладуть на землю. Домовляються, що всередині обруча водна стихія – море, річка, океан тощо. Ззовні обруча – суша (берег, луки, пляж тощо).

За командою «Море» діти мають стрибнути в обруч. За командою «Суша» діти повинні знаходитися ззовні обруча.

Варіант: замість обруча можна просто намалювати коло на землі чи взимку на снігу.

ПЯТНАШКИ НА МОТУЗОЧЦІ До стовпика, дерева прив’яжіть мотузку довжиною 3-4 метри. Навколо стовпа накресліть коло такого ж діаметру. Всередині кола розкладіть 20-30 невеликих предметів – іграшок чи камінців.

Це скарби, які охоронятиме сторож. Робити це треба так – сторож однією рукою тримається за мотузку, прив’язану до стовпа, а другою рукою пятнає тих, хто намагається забрати скарби. Той, кого запятнали, вибуває з гри.

Через встановлений період зміна сторожа закінчується. Підраховують, хто скільки скарбів зміг взяти і гра продовжується з новим сторожем.

ПОВНИЙ ПОВОРОТ Креслимо на землі коло, діаметр значення не має. Коло ділимо на 6 секторів. Кожен сектор має відповідну цифру. Перший з гравців встає в центрі кола, обличчям до цифри 1. Підстрибнувши, він має зробити в повітрі поворот на 360 градусів, щоб приземлитися знов на цифру 1. Якщо це вдається. Він отримує 10 очок. А якщо він приземлився на іншу цифру, то отримує кількість очок, відповідну до цифри.

НЕВИДИМКА Гравці встають в коло і передають за спиною одне одному шапку-невидимку (будь-який головний убір). Раптом хтось вирішує, що його сусіду час стати невидимкою, і неочікувано вдягає йому на голову шапку зі словами: «Стережись невидимки!». Ті, що стоять в колі розбігаються хто куди, а невидимка поспішає до м’яча, що лежить в центрі кола. Взявши його, він кричить: «Стій, ні з місця!»

Всі зупиняються. Тепер невидимка може запятнати когось м’ячем зі свого місця. Якщо це вдається, то він кидає шапку і тікає від неї. Інші в цей час стоять. Тепер у грі новий невидимка. Він бере м’яч і, вдягнувши шапку, намагається попасти м’ячем в когось ще. І так далі. Як тільки хтось промахнеться, всі знов встають в коло, в центр кладуть м’яч і шапка-невидимка знов іде по колу.

ЗЛОВИ КОМАРА До мотузки довжиною в 0,5м прив’язують хусточку – «комар». Мотузку з комаром можна прикріпити до прутика, а можна тримати в руці. Дорослий тримає мотузку так, щоб «комар» знаходився на 5-10 см вище піднятої руки дитини. Дитина, підстрибуючи, намагається прихлопнути комара долонями. Варіант: замість мотузки з хусточкою можна використати бубен. Дитина, підстрибуючи, стукає долонями в бубен.

ФЛЮГЕРА І ВІТЕР Спочатку треба пояснити дітям, що таке флюгер і показати сторони світу. Дитина зображує флюгер – стоїть чи сидить замерши. Починає гру дорослий. Він командує: «Вітер дме зі сходу» - при цьому «флюгер» має повернутися обличчям до заходу і т.д. При слові «буря» діти кружляють на місці, при слові «штиль» - завмирають. Хто помилився – платить фант.

СТАТУЇ В цю гру краще грати великим м’ячем. Гравці встають в коло і перекидають м’яч одне одному. Хто не спіймав м’яча, той має продовжувати гру на одній нозі. Якщо в такій позі він зможе зловити м’яч, то далі грає нормально. Якщо ж він знов пропускає м’яч, то йому доведеться грати далі на одному коліні. За третьої помилки гравець опускається на обидва коліна. Якщо зможе впіймати м’яча – йому все прощають. За четвертої помилки гравець виходить з гри.

ТРИ ЯМКИ В землі чи в піску викопують три ямки на рівній відстані одна від одної (0,5м). Тепер треба відійти від першої ямки на 2-3 шага і спробувати закинути в ямку камінець чи невеличкий шарик. Якщо вийшло, то другий кидок буде вже в другу ямку, а потім в третю. Але це ще не все. Тепер треба кидати камінці в зворотній послідовності – спочатку в третю ямку, потім в другу і в першу.

Ще ігри для дітей...

За матеріалами kindereducation

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

РОЗВИТОК ДИТИНИ 2-6 РОКІВ: ЛАЙФХАКИ ДЛЯ БАТЬКІВ

Перші роки життя дитини стають вирішальними у процесі формування основних засад для подальшого розвитку. Саме в цей час батьки мають підібрати необхідні методи виховання, щоб у майбутньому малюк виріс кмітливим, щасливим та зміг повною мірою розкрити свій потенціал. Давайте поговоримо про те , яким чином дорослі можуть цьому посприяти.

Чи варто дітям відвідувати спа-салони?

Спа-процедури дорослі люди використовують для регулярного догляду за тілом і позбавлення від стресу. А ось дитячі спа тільки набирають популярності в Україні, хоча більшість курортів – і наших, і закордонних – пропонують цю послугу вже досить довгий час. Навички правильного догляду за тілом повинні стати звичкою з дитинства. Чим же тут можуть бути корисні спа-процедури?

Корисні розвиваючі ігри для невеликої компанії школярів

Скоро закінчиться навчальний рік, настануть довгоочікувані канікули. Діти обожнюють вихідні дні і канікули, вони їх чекають з нетерпінням, будують плани. Та ось вони, ці канікули, наступають, і чомусь дітлахи не знають, як зайняти себе, не використовуючи гаджетів. А раніше ж і велосипед, і «козаки-розбійники», і походи всілякі, будування халабуд – чого тільки були варті!

Про купання, плавання та розвиток малюка: що важливо знати батькам?

Чому купання і плавання корисне для вашого малюка?

Ігри у воді – неймовірно корисні для дітей. Це активне проведення часу, необхідне для здоров'я дитини, а також розвиває його фізично. Регулярно купаючись, плаваючи і граючи в воді, дітлахи вчаться не боятися її, і в майбутньому не панікують, а правильно реагують в разі непередбачених ситуацій.