Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Літні ангіни – чому вони нас переслідують?

Літні ангіни – чому вони нас переслідують?

У спеку ми рятуємось як можемо: хтось морозивом, хтось крижаними напоями. Полегшення, звісно, наступає, але які це може мати наслідки?..Холодні напої і їжа, особливо, якщо ми споживаємо їх в спеку, коли організм розігрітий (кровоносні судини розширені), - є стресом для мигдаликів, які, власне, створюють бар’єр на шляху бактерій і вірусів. Якщо ж місцевий імунітет ослаблений, а ви створите додаткове навантаження для них у вигляді, наприклад, холодних напоїв – мигдалики перестануть нейтралізувати патогенні мікроорганізми, перетворившись на розплідник інфекції. Мікроорганізми можуть тривалий час перебувати на мигдаликах, а, власне, переохолодження може стати поштовхом для розвитку хвороби, і бактерії почнуть розмножуватися.

Симптоми ангіни

На початку виникає біль у горлі, стає важко ковтати. Не обійдеться і без підвищення температури, з’являється біль голови, ниють суглоби та м’язи, хворий відчуває загальну слабкість. Ангіна вражає не лише горло – страждає весь організм: з плином крові та лімфи інфекція розноситься у різні частини тіла, тому ангіна небезпечна ускладненнями. З цієї причини не варто легковажити і займатися самолікуванням, пускати хворобу на самоплив. А після одужання потрібно додатково здати аналіз крові та сечі.

Міфи про ангіну

Часто, як то кажуть «в народі» ходять різні рецепти самолікування, деякі з них доволі актуальні, інші ж просто небезпечні для вашого здоров’я. А які процедури є протипоказаними при ангіні?

 Не можна вигрівати горло усілякими компресами (при гнійних процесах тепло лише сприяє поширенню інфекції).

 Також, не потрібно механічно знімати наліт з мигдаликів – такі маніпуляції можуть призвести до появи мікротравм і для інфекції відкриється шлях для потрапляння вглиб тканин. Натомість, рекомендовано використовувати спеціальні спреї, полоскати горло (відваром звіробою, шавлії, календули, ромашки).

 Коли ви занедужали ангіною, уникайте вживання кислих напоїв, які можуть подразнювати запалені мигдалики. Найкраще пити чай з ромашки (не гарячий) та лужні мінеральні води без газу.

Майте на увазі, ангіна – заразна хвороба, мікроорганізми, що викликають цю хворобу, легко переносяться повітряно-крапельним шляхом. Тому хворому потрібно мати окремий посуд, обмежити його спілкування з іншими членами сім’ї.

Бережіть себе і будьте здоровими!

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас