Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Режим з перших днів життя: 5 головних правил

Режим з перших днів життя: 5 головних правил
 

Батьків новонароджених умовно можна розділити на тих, хто за режим дня, і тих, хто проти нього. До речі, як ярі прихильники, так і противники режиму для найменших в чомусь по-своєму праві... Ми постаралися відокремити зерна від плевел і ось що з'ясували...

Як налагодити режим дня маляті до 3 місяців?

Коли батьки, найчастіше мами, налаштовують режим дня новонародженої дитини, їм важливо спочатку застосувати правильний підхід. Головний його принцип – прищеплювати дитині режим, а не насаджувати його насильно. У першу чергу, необхідно забезпечити малюкові здоровий спокійний сон і своєчасне харчування. Лікар-педіатр Наталія Гейко каже: «Сон не можна перебивати нічим, ні годуванням, ні заміною пелюшок. Користуйтеся підгузками. Кращого способу турботи про дитячий сон, ніж підгузник, люди поки не винайшли. Я рекомендую використовувати підгузники Helen Harper Baby. Їх дихаюча структура виключить протікання і захистить шкіру малюка від пелюшкового дерматиту.».

Як має виглядати режим дня для найменших: 5 обов'язкових правил

1. Харчування

При грудному вигодовуванні дитина може харчуватися кожні 2 години. При ГВ і прикормі у багатьох малюків інтервал досягає 3 годин, а деякі діти їдять навіть через 4 години. Годуйте малюка на вимогу. У більшості випадків частота годувань досягає 7 разів. Але завжди пам'ятайте, кожна дитина індивідуальна. Тому, якщо ваш малюк просить їсти 8 або 9 разів, погодуйте його.

2. Сон

Перші два-три тижні батькам здається, що їхній малюк спить постійно, прокидаючись тільки, щоб поїсти. Це добре. Так і має бути. Десь через 2-2,5 тижні дитина починає довше розглядати навколишній світ і виявляти до нього інтерес. З часом інтервали сну зменшуються, періоди неспання збільшуються.

3. Прогулянки на вулиці

Педіатри рекомендують щодня гуляти з малюком на свіжому повітрі. Через 10 днів після народження здорового малюка можна виносити на вулицю. Літні 20-хвилинні прогулянки рекомендовані при температурі не вище 25-30˚С. Взимку можна гуляти з немовлям 10 хвилин, коли на вулиці не нижче -10˚.

4. Гігієнічні процедури

Щодня перед вечірнім годуванням і сном малюка необхідно купати в теплій воді. Оптимальна температура для купання – 36-37˚С. Вранці після пробудження дитину обов'язково потрібно вмивати.

5. Масаж і зарядка для новонароджених

Один раз на день, коли малюк не спить, потрібно робити йому масаж і виконувати спеціальну гімнастику. Легкі погладжування по спинці і животику, розведення ніжок в сторони, а також підтягування на пальчиках допоможуть дитині підтримувати м'язи в тонусі. Важливо врахувати, що гімнастика і масаж виконуються за 30 хвилин до годування.

Підлаштовуючись під потреби новонародженого в їжі і сні, батьки легко впишуть в його день гігієнічні процедури, прогулянки, масаж і фізкультуру. За спостереженнями психологів, діти, чиї батьки зуміли прищепити їм правильний режим дня з пелюшок, виростають впевненими в собі, зібраними, дисциплінованими. Такі діти, звичайно ж, легко стають успішними.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас