Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Домашня «хімія» - правила техніки безпеки

Домашня «хімія» - правила техніки безпеки
 

Засоби для прання, миття, чищення, всі ці пляшечки і коробочки, без яких ніяк, і котрі так допомагають нам в побуті, іменуються в народі домашньою «хімією». Ми знаємо, що поводитись з нею потрібно обережно і, напевно, існують навіть якісь правила, яких обов’язково потрібно дотримуватись. Але це не завжди виходить, бо ж ми не надто заморочуємось – так вже ми звикли до присутності в нашому житті побутової хімії.Між іншим, американські вчені вперше простежили зв'язок між застосуванням побутової хімії та ризиком онкоперетворень молочної залози. Такі дані заставляють задуматись над тим, чи достатньо обережно ми користуємось всілякими порошками-рідинами, чи дотримуємось правил техніки безпеки. А вони справді існують. Про це у нашій статті.

Чому побутова хімія може нам зашкодити?

Уявіть, що, наприклад, з 500 мл засобу для миття посуду, приблизно 3 мг фосфатів осідає на шкірі того, хто миє посуд. Крім того, хімічні мийні засоби, при недостатньо ретельному ополіскуванні, не повністю змиваються із посуду, утворюючи на ньому плівку. Потім, під час прийому їжі, хімікати проникають у наш організм. Що ж стосується пральних порошків, більшість з них містить триполіфосфат натрію, що пом’якшує воду. Але якщо ця речовина потрапить на слизову чи шкіру – викликає подразнення. Погано виполосканий одяг теж є потенційно небезпечним, адже рештки порошку можуть залишатися на тканині і контактувати зі шкірою. У складі засобів для миття ванни і туалету можуть міститися особливо агресивні речовини, такі, як соляна кислота, хлорне вапно. Потрапивши на шкіру, кислота може викликати опіки.

Як вберегтися?

Зрозуміло, що легковажити тут не можна, важливо дотримуватися певних правил при використанні побутової хімії, аби позбавити потенційних проблем зі здоров’ям себе і своїх рідних. Візьміть на озброєння наші поради і використовуйте побутову хімію безпечно.

• ретельно ополіскуйте посуд після використання мийних засобів (близько 15 секунд під проточною водою);

• після ручного прання ретельно виполіскуйте одяг, використовуючи велику кількість води;

• порошок для прання всипайте обережно і повільно, аби не вдихати його випари;

• якщо перете вручну, обов’язково одягайте рукавиці. Те саме стосується використання засобів для чищення, що містять особливо агресивні речовини. Інколи, виробник рекомендує при застосуванні певного засобу застосовувати окуляри – не варто ігнорувати цією порадою;

• засоби для миття посуду часто містять лаурилсульфат натрію, що може призвести до пересушування шкіри, подразнення слизових, саме тому мити посуд краще в рукавичках.

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас