Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

ПМС: 4 правила для покращення самопочуття

ПМС: 4 правила для покращення самопочуття
 

Якщо у другій фазі місячного циклу жінка відчуває такі симптоми, як зміна смакових уподобань, роздратованість та перепади настрою, підвищена втомлюваність, біль у грудях, набряклість, зниження імунітету, підвищена чутливість, є всі причини підозрювати у неї передменструальний синдром.Симптоми передменструального напруження або ПМС відчувають близько 80% жінок у віці 20˗40 років. 30-40% з них переживають у цей період серйозні страждання. Проведені вченими дослідження показують, що причинами ПМС є порушення гормонального фону. Природу передменструальних розладів медики поки не вивчили остаточно, сьогодні дослідження цієї проблеми продовжуються. Однак вже розроблені ефективні рекомендації для покращення самопочуття жінок з ПМС та пом’якшення його симптомів. Якщо ви також відчуваєте ПМС, старайтесь дотримуватись кількох простих правил.

Правило №1. — дієта. У другій фазі місячного циклу необхідно уникати вживання алкоголю та енергетичних напоїв, мінімізувати в раціоні кількість м’яса, жирів, а також продуктів, що містять кофеїн. Варто зауважити, що до них відноситься не тільки кава. Пам’ятайте, що в чаях, «Кока-колі» і «Пепсі» також немало кофеїну.

Правило №2. — більше вітамінів. Медики вважають, що при передменструальному синдромі необхідно вживати вітаміни А, Е, В6. Найефективніше вони будуть впливати на організм при призначенні їх разом з препаратами магнію.

Правило №3 — рухайся. Жінкам, що страждають від ПМС, необхідно змінити спосіб життя, зробити його більш рухливим. Помірні фізичні навантаження ― аеробіка та плавання, заняття фітнесом та їзда на велосипеді ― будуть стимулювати природне вироблення гормонів, покращать приплив крові до органів малого тазу. Це позитивно вплине на загальне самопочуття та зменшить страждання від ПМС.

Правило №4 — не провокуйте роздратування. Передменструальний синдром робить жінку особливо вразливою. У цей час вона гостро реагує на запахи та відчуття. Те, що у звичайний період не викликає негативної реакції, може відчуватися інакше та дратувати під час ПМС. Особливо це стосується відчуттів на шкірі, тому при виборі натільної білизни звертайте увагу на склад тканин. Потурбуйтесь про щоденні прокладки. Якщо в період ПМС вони стають некомфортними, потрібно їх замінити. Всі засоби для інтимної гігієни мають бути гапоалергенними. Можуть підійти дихаючі щоденні прокладки Helen Harper Soft&Dry Deo. Вони зовсім невідчутні при використанні та не подразнюють шкіру.

Якщо жінка дуже страждає у другій фазі місячного циклу, необхідно звернутися до лікаря-гінеколога. «Тільки детальне обстеження, з УЗД, аналізами на гормони та консультацією у ендокринолога дозволить визначити найбільш повну картину стану здоров’я жінки та призначити ефективний курс препаратів, що допоможе переживати період ПМС без страждань», — коментує лікар, експерт ТМ Helen Harper Наталія Гейко.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас