Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Діарея у дітей – лікуємо правильно

Діарея у дітей – лікуємо правильно

Розлад кишечника, діарея або пронос – для дітей річ абсолютно не рідкісна, і як на зло, найчастіше настає в самий невідповідний момент. Причин виникнення може бути дуже і дуже багато, починаючи зі зміни звичної обстановки, стресу, недотримання правил особистої гігієни, і закінчуючи кишковою інфекцією і різними захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Не дивлячись на настільки великий ряд причин, кожна мама повинна знати, як швидко, ефективно і без шкоди для дитячого організму впоратися з цією неприємною недугою.

Що ж робити в цьому випадку?

Не варто сподіватися, що діарея пройде сама по собі, при появі рідкого стільця у дитини краще негайно перейти до лікування. Народні засоби, такі як різноманітні настоянки і трави, можуть стати хорошою профілактикою, але, на жаль, швидкого ефекту вони не дають. Найкращий варіант, звичайно ж, при виникненні розладу ШКТ – це медикаментозне лікування. Та й варто розуміти, що універсального лікування від діареї немає, тут все залежить від причин її виникнення, а їх безліч.

При проносі у дітей, перше, що варто дати дитині – це препарат із серії ентеросорбентів – вони нейтралізують токсини і швидко виводять їх з організму. У цій серії такі популярні ліки, як Ентеросгель, Смекта і Мікросорб. Найбільш ефективні вони при харчових отруєннях.

Якщо ви впевнені, що причиною діареї стало порушення внутрішньої мікрофлори кишечника, тоді найкращим рішенням у цій ситуації стане прийом пробіотиків, які допоможуть відновити баланс.

У неускладненому випадку антибіотики не використовуються, найкращий варіант – прийом препарату широко спектру, як Імодіум. Однак перш ніж давати його дитині, обов'язково ознайомтеся з інструкцією та рекомендаціями щодо його прийому, адже дітям молодшої вікової групи, до 6 років, приймати його протипоказано. І чи варто нагадувати, що в будь-якому випадку краще проконсультуватися з лікарем, а не займатися самолікуванням.

Чим небезпечна діарея для дітей?

Багато батьків ставляться до проносу у дітей як до несуттєвого нездужання і не приділяють цій проблемі належної уваги. Під час проносу в організмі, як дорослого, так і дитини, відбувається порушення внутрішньої мікрофлори кишечника, через що всі корисні речовини, що надходять в організм разом з їжею, після перетравлення шлунком не засвоюються в кишечнику. Разом з корисними речовинами організм втрачає і велику кількість води, через що відбувається зневоднення.

Якщо у дитини разом з діареєю спостерігається підвищення температури до 38 градусів і/або блювота, випорожнення відбуваються більше 6 разів на добу, пронос не припиняється після застосування відповідних стандартних засобів, стілець чорний/з кров'ю, з'явився біль у животі або діарея спостерігається у дитини до 1 року – негайно зверніться за консультацією до лікаря!

Шукаючи найближчу до вашого будинку клініку, або ж ту, в якій є певний набір послуг, ми рекомендуємо вам звернутися на сайт https://likarni.com - тут, в одному місці ви знайдете інформацію про клініки і діагностичні центри Києва, Львова, Харкова. Виберіть своє місто, район, який вас цікавить, або ж оберіть необхідну вам медичну послугу, і ви тут же побачите всі медичні заклади, які вам підійдуть!

Автор: Сальнікова Катерина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас