Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Любов до спорту з перших місяців і на все життя

Любов до спорту з перших місяців і на все життя
 

Багатьох батьків цікавить питання, з якого віку малюку можна починати прищеплювати цікавість до занять спортом? Виявляється, що це можна робити вже з перших днів. Головне ― правильно вибрати види фізичної активності, спортивний інвентар та вправи, що будуть цікавими та корисними для дитини.Динамічна гімнастика: майже акробатичні номери

Спеціалісти рекомендують з перших днів життя малюка розвивати його організм з допомогою системи динамічної гімнастики. Вона включає елементи масажу та вправ, що тренують опорно-руховий апарат дитини. Ця гімнастика набагато інтенсивніша та складніша, ніж звичайна, у ній більше рухів, які є серйозними навантаженнями для малюка. Виконувати її можна тільки під керівництвом наставника-професіонала та обов’язково після консультацій з лікарем-педіатром.

Плавати раніше, ніж ходити

Якщо у вас є можливість відвідувати з дитиною басейн, і ваш педіатр схвалює цю ідею, не втратьте шанс навчити дитину плавати раніше, ніж ходити. Можливо, для цього потрібно буде запросити тренера. Але результат вартий зусиль. Плавання розвиває всі групи м’язів і зміцнює хребет. Дитині, що регулярно плаває, не загрожують остеохондроз та сколіоз. А чи стане вона спортсменом-плавцем, покаже час.

Фітбол: легкі тренування

Зверніть увагу на великий гімнастичний м’яч, фітбол. Це чудовий тренажер для дітей 6-місячного віку. На ньому малюк за підтримки батьків може виконувати вправи, що допомагають легко позбутися колік, тренують вестибулярний апарат, руки, грудні м’язи і хребет. Корисні вправи на фітболі для піврічної дитини можуть порадити спеціалісти з раннього фізичного розвитку дітей. Ви також можете самостійно знайти і Інтернеті перелік вправ на фітболі з покроковими рекомендаціями.

Домашній спортивний куточок: від гри до рекордів

Щойно малюку виповниться 1 рік, йому буде потрібний спортивно-ігровий куточок з шведською стінкою, рукоходом, гойдалкою та гіркою з платформою. Спочатку під час гри необхідна присутність батьків. Мама і тато мають підтримувати малюка, страхувати його від падінь. З часом дитина освоїться та зрозуміє, як потрібно рухатися, щоб не впасти, і допомога дорослих їй не знадобиться.

Зараз є багато центрів раннього розвитку дітей, де з малюками від 6 місяців проводяться заняття фізкультурою за різними методиками. Але перед тим, як щось вибрати, батькам треба звернутися до медиків. Лікар-педіатр Наталія Гейко говорить: «Визначити стан здоров’я дитини, рівень її розвитку, сумісний з видом занять фізкультурою, дати рекомендації стосовно безпечних та корисних для дитини навантажень може тільки лікар після повного медичного огляду». Консультуйтесь та починайте займатися.

Регулярні тренування у формі гри зроблять дитину сильною та спритною, прищеплять інтерес до активного способу життя, а, можливо, стануть початком її шляху у великий спорт. Щоб малюку нічого не заважало під час фізичної активності, завжди використовуйте підгузки Helen Harper Baby. У них маленькому спортсмену буде комфортно підкорювати перші спортивні вершини.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас