Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Прокладки чи тампони: плюси та мінуси

Прокладки чи тампони: плюси та мінуси
 

Суперечки стосовно того, які засоби кращі, надійніші та безпечніші, тампони чи прокладки, не припиняються вже кілька десятиліть. Щоб зробити правильний вибір для себе особисто, пропонуємо, як говорять, розкласти по поличках всі за і проти.Прокладки для критичних днів ефективно вбирають менструальну кров зовні. У цьому їх головна перевага та відмінність від тампонів. Сучасні прокладки захищають від протікань при виділеннях будь-якої інтенсивності. При цьому вони дозволяють шкірі дихати. З прокладкою такого рівня якості, як, наприклад, Helen Harper Wings Ultra Soft, жінка почувається комфортно, а значить, критичні дні для неї проходять легше.

Плюси прокладок

• Відмінно вбирають рідину, не протікають.
• М’які, не натирають, не викликають подразнень.
• Безпечні для здоров’я. При їх використанні виключені пошкодження органів та СТШ (синдром токсичного шоку).
• Підходять для жінок будь-якого віку та дівчаток від 10 років.

Що одній жінці добре, для іншої може бути неприйнятним. Зовнішній захист ― не універсальний, він підходить не у будь-яких випадках.

Мінуси прокладок

• Прокладки не можна використовувати при відвідуванні басейну, на пляжі, в облягаючому та дуже відкритому одязі.
• За певних позицій тіла рідина може протекти поза прокладкою, потрапивши на незакриту зону.

Мінуси прокладок пов’язані тільки з тим, що вони розміщуються ззовні, а не всередині тіла жінки. Інша річ ― тампони, у яких зовсім інший принцип захисту, ― внутрішній.

Знаходячись всередині тіла жінки, тампон перекриває вихід менструальній крові назовні та вбирає її всередину себе. Він постійно контактує зі слизовою оболонкою та розміщується поблизу кровоносних судин, тому надзвичайно важливо, щоб якість тампонів була бездоганною.

Плюси тампонів

• Невидимий захист, що дозволяє носити найбільш облягаючий одяг, у тому числі стрінги, а також відвідувати будь-які тренування, включаючи заняття у басейні.
• Захищають від протікань, незалежно від пози та активності жінки.
• Запах менструальних виділень виключено.

Тампони, як і прокладки, не є універсальним захистом. Вони мають свої недоліки. Давайте їх розглянемо.

Мінуси тампонів

• Тампони не рекомендується використовувати дівчаткам у перші роки менструації та дівчатам, що не жили статевим життям.
• Вводити тампони потрібно обережно, щоб не травмувати зовнішні та внутрішні статеві органи.

Лікар, експерт ТМ Helen Harper Наталія Гейко звертає особливу увагу жінок на гігієну при використанні тампонів. «По-перше, перед введенням тампона обов’язково потрібно мити руки з антибактеріальним милом та підмиватися спеціальним засобом, щоб уникнути ризику занести разом з тампоном небезпечні бактерії. По-друге, не більш, ніж через 3-4 години, тампон потрібно замінити, незалежно від рівня його забруднення», ― говорить лікар.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас