Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Особливі випадки носіння контактних лінз

Особливі випадки носіння контактних лінз

Іноді контактні лінзи доводиться носити в особливих, не зовсім звичайних обставинах. Давайте розглянемо два найбільш поширених випадки. Це носіння однієї лінзи і суміщення з прийомом лікарських препаратів. Адже ці ситуації вимагають специфічної підготовки та дотримання деяких правил.Носіння лінзи на одному оці

Коли виникає необхідність носити контактну лінзу тільки на одному оці? Приміром, після операції з видалення катаракти. Цей метод називається «монокулярна корекція». У даному випадку можуть використовуватися будь-які парні аксесуари від відомих торгових марок. Та краще обрати м’які – силікон-гідрогелеві. Вони надзвичайно зручні та комфортні для ока. Придбати такі аксесуари завжди можна в каталозі http://www.linza.com.ua/uk/silicone-hydrogel.

При призначенні монокорекції потрібно бути готовим до неприємних симптомів, що виникають у перші дні терапії. Пацієнти нерідко помічають зниження гостроти зору, появу білої пелени перед очима або погіршення сприйняття глибини навколишніх предметів. Не впадайте в паніку. Ці симптоми тимчасові. Вони пов'язані з адаптацією очей до нових умов. Період звикання може тривати день, тиждень або навіть місяць. Що потрібно робити?
  • забезпечити очам звичний «режим роботи»;

  • по можливості відмовитися від довгої роботи за комп'ютером і кермування транспортними засобами;

  • суворо дотримуватися всіх рекомендацій офтальмолога.
Носіння лінз при прийомі лікарських препаратів

Вимушене використання очних крапель, гелів або мазей негативно позначається на лінзах. Навіть кращі з них можуть серйозно постраждати. Серед найбільш поширених «поломок» – фарбування аксесуара або погіршення його корекційних властивостей.

Виняток із правил – краплі для поліпшення звикання очей до лінз. Вони призначаються пацієнтам, які вперше надягають аксесуари.

Загальних рекомендацій з використання лікарських препаратів для очей у поєднанні з носінням контактних лінз немає. Єдине правило – обов'язкова консультація з лікарем. Нові препарати повинен виписувати тільки офтальмолог. В жодному разі не займайтеся самолікуванням і «самопризначенням» ліків. Якщо ви вже користуєтеся якимись краплями (наприклад, популярним «Візіном»), запитайте в лікаря, чи не пошкодять вони лінзи. Купити інші краплі набагато дешевше, аніж міняти зіпсовані контактні лінзи або лікувати очі.

Пам'ятайте, що впливати на властивості контактних лінз можуть не тільки краплі та гелі, а й таблетки. До них відносяться транквілізатори, антигістамінні препарати, міорелаксанти і навіть деякі спреї від нежитю. Тому при призначенні курсу лікування застуди, алергії, хронічних захворювань намагайтеся взяти лікарняний і лікуватися вдома, не надягаючи контактних лінз.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас