Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як правильно зберігати новорічну ялинку, аби вона довше радувала свіжим виглядом?

Як правильно зберігати новорічну ялинку, аби вона довше радувала свіжим виглядом?
 

В одній з попередніх статей ми розповідали вам секрети вибору якісного святкового дерева: ялинки чи сосни, яке прикрашатиме наші оселі протягом усіх зимових свят. Сьогодні ж давайте поговоримо про те, як правильно зберігати зелену красуню, аби вона радувала нас свіжим виглядом та дарувала свій незрівнянний аромат протягом усіх новорічно-різдвяних свят.Отож, ви принесли святкове дерево у свій дім, що слід зробити? Не варто одразу приступати до встановлення зеленої красуні, дайте їй акліматизуватися. Для цього поставте деревце в прохолодному приміщенні (на балконі, в гаражі…) на день-другий. При цьому краще помістити стовбур ялинки (сосни) у відро з водою, перед цим обновивши зріз (на 2-3 см вище попереднього) та знявши суху частину кори (на 10-15 см вище зрізу). У відрі з водою розчиніть трохи гліцерину (з розрахунку приблизно 2-3 ст. л. на 2 л. води). Справа в тому, що гліцерин в даному випадку буде виконувати роль консерванту, який продовжить життя дереву. Зачекайте кілька днів, нехай ялиночка (сосна) розправить гілки, адаптується до нових умов.

До речі, слідкуйте за якістю води, яку ви доливатимете зеленій красуні, адже хлорована вода сприятиме швидкому осипанню голок, зсиханню деревця. Перед використанням, воду обов’язково потрібно відстояти (6-8 годин). Експерти рекомендують у воді, яку «питиме» ваша зелена красуня, розчинити таблетку аспірину, - це відоме правило збереження свіжості зрізаних квітів спрацює і у випадку з деревцем.

Перед встановленням ялинки (сосни), продумайте, яким чином ви її закріпите. Якщо у вас є спеціальна підставка – чудово, але важливо, аби під цією підставкою ви встановили ємність з водою (можливо у вас така підставка, в яку можна наливати воду, що ще зручніше).

Якщо ж спеціальної підставки у вас немає, гарний варіант – встановити ялинку (сосну) у горщику (відрі) із вологим піском – зручно та надійно.

Встановіть ялинку (сосну) біля вікна, але подалі від батарей та обігрівачів, і часто провітрюйте приміщення, у якому знаходиться символічне деревце.

Доливаючи воду зеленій красуні (врахуйте, що вона може «випивати» воду досить швидко, тому добре слідкуйте за цим), зверніть увагу, що її рівень має бути вищим того місця, до якого ви зачистили стовбур від кори. Якщо ж ваше деревце знаходиться у піску – його теж потрібно періодично зволожувати.

Також, додатково, ви можете зволожувати гілочки деревця із пульверизатора (кожні 2-3 дні), що теж допоможе якнайдовше зберегти вашу зелену красуню свіжою та ароматною.

Веселих свят!

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас