Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дитина в 1 місяць: слух, зір, моторика і подальший розвиток

Дитина в 1 місяць: слух, зір, моторика і подальший розвиток
 

У перший місяць ваш малюк буде активно розвиватися, і мова йде не тільки про його фізичне зростання, а й про органи чуття і моторику. Говорити він, звичайно, навчиться ще не скоро, але його мовні навички починають розвиватися з першого ж дня життя. Як говорять учені, вже у віці чотирьох місяців немовлята розуміють різницю між звуками «м» і «н».Зараз малюк може гулити і бурчати, щоб висловлювати свої почуття. Ви допоможете йому розвивати свою мову, постійно говорячи з ним лицем до лиця вже в цьому «несвідомому» віці.

Розвиток органів чуття дитини на першому місяці

Слух

Слух малюка розвивався ще під час вашої вагітності, тому він дуже чутливий і вже зараз повністю розвинений. Скоро дитина почне повертати голівку в бік звуку – хлопайте в долоні або грайтеся брязкальцем в іншому кінці кімнати і дивіться на її реакцію.

Ви можете співати малюкові колискові, розповідати віршики, тихенько вмикати музику в його кімнаті. Вам необхідно «показати» йому якомога більше різних звуків, познайомити з різними стилями музики... Можливо навіть, скоро ви дізнаєтеся, яку музику полюбляє крихітка!

Зір

Зір новонароджених дуже нечіткий, але буквально через місяць ваше немовля трохи навчиться фокусуватися. Зараз же малюк не може бачити далі, ніж на 30 см, тому, якщо хочете посміхнутися йому, підходьте до нього ближче.

Також зараз крихітка вчиться стежити за рухомими об'єктами, рухаючи головою і очима. Однак коли об'єкт зникає з поля зору дитини, вона забуває про те, що він колись існував. Не переживайте, якщо іноді малюк виглядає трохи косооким – йому потрібно докласти чималих зусиль для того, щоб сфокусуватись. Ви напевно помітили, що для даного віку продаються чорно-білі іграшки (в них, до речі, немає нічого поганого) – це не тому що дитина ще не в змозі розрізняти кольори, а тому що їй набагато легше концентруватися на дуже контрастних речах.

Розвиток моторики дитини на першому місяці

Рух і усвідомлення

Коли немовля народжується, воно не усвідомлює, що воно – окрема від вас істота. Але впродовж першого місяця воно починає помічати свої ручки і ніжки (навіть якщо це відбувається, коли воно випадково само себе б'є). Тепер пройде ще пара місяців, поки малюк зможе їх скоординувати.

Контроль над головою

М'язи шиї малюка ще зовсім слабенькі, але ви можете помітити, що він все ж здатний тримати голівку деякий час, коли ви викладаєте його на животик, а також він може крутити нею по сторонах.

Як допомогти дитині розвиватися в перший місяць життя

- Багато говоріть з дитиною, підтримуючи зоровий контакт. Це може здатися дивним, адже немовля не розуміє того, що ви говорите, але саме це буде заспокоювати дитину і дасть поштовх до розвитку її мовних навичок.

- Виберіть яскраву, контрастну іграшку, наприклад, брязкальце (вона повинна бути легкою) і рухайте нею перед малюком, так щоб вона була в полі його зору, і він міг стежити за нею.

- Хороша ідея – повісити мобіль над ліжечком дитини. Він також допоможе їй навчитися стежити за предметами і фокусуватися на них. І це не обов'язково має бути дорогий мобіль з купою наворотів, навіть підвішені іграшки, зроблені вашими руками, чудово підійдуть. Головне, щоб вони були яскравими і контрастними.

Найкраща гра для 1-місячної дитини

Гра з дзеркалом: Тримайте малюка перед великим дзеркалом, робіть гримаси і видавайте різні звуки. Слідкуйте за реакцією дитини – вона навіть може почати вас копіювати.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас