Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

5 ознак, які «натякають» вам про вагітність

5 ознак, які «натякають» вам про вагітність
 

Вагітність – це завжди хвилююче, і не важливо: спланована вона, чи ні, жінка із завмиранням серця чекає потенційних ознак, які підтвердять її здогади, або надії. А часто жінки запевняють, що відчували це ще до перших результатів тесту і різних «симптомів» вагітності. Але, часом, коли емоції зашкалюють, складно відрізнити ту саму інтуїцію, яка ніколи не обманює, від простого видавання бажаного за дійсне і самонакручування.Хочемо зробити тест, але не знаємо, через скільки днів тест показує вагітність, сходити б до лікаря, але ще, напевно, занадто рано, а знати вже хочеться! Тоді найвірніший варіант – краще прислухатися до свого тіла, воно точніше за будь-які УЗД скаже вам: так чи ні. Адже вагітність приносить безліч змін в жіночий організм, які обумовлені гормональною перебудовою.

Ось 5 найпоширеніших ознак, які повідомляють про вагітність ще до проведення будь-яких тестів і діагностик. Читайте і перевіряйте.

1. Зміна смаку. Досить індивідуальна ознака, але, в той же час, дуже поширена. Багато жінок розповідають, як вперше зрозуміли, що чекають на малюка: ні з того ні з сього захотілося чогось (апельсина, грецького салату, солоних огірків... не важливо, чого) до такої міри, що не можна більше ні про що думати, не виходить заснути, розслабитися. Зазвичай тягне до солодкого, кислого, або ж починають подобатися дивні поєднання продуктів. У когось з'являється специфічний присмак у роті (наприклад, присмак металу), у когось проявляється огида до продуктів, які раніше подобалися (наприклад, до кави).

2. Підвищення чутливості, збільшення грудей. Чутливість молочних залоз – це одна з ранніх ознак вагітності (більшості це відчуття добре відомо, воно часто передує менструації). Іноді на ранніх термінах груди стають настільки чутливими, що неприємні навіть найобережніші дотики (наприклад, одяг). Іноді груди пульсують або стають гарячими, що свідчить про збільшення інтенсивності кровотоку (починається приготування до годування).

3. Почастішання сечовипускання. Вироблення гормону хоріонічного гонадотропіну (одного з головних «свідків» вагітності, який починає інтенсивно вироблятися, як тільки ембріон закріплюється в матці) стає причиною частого сечовипускання вагітних на ранніх рядках, адже однією з його властивостей є збільшення сечовиділення.

4. Ранкова нудота. Цей вже «класичний симптом» вагітності, і правда, не одній жінці повідомив радісну новину ще до проведення будь-яких діагностик. Ранкова нудота переслідує 70% матусь в першому триместрі вагітності. Але є і хороші новини: дослідження довели, що у жінок, яких нудить на ранніх строках виношування дитини, ризик викидня нижчий.

Швидка втомлюваність, слабкість, запаморочення. Часто жінки відзначають, що першою ознакою, яка «натякнула» їм про їхнє положення стала швидка стомлюваність і сонливість. Навіть дуже активні «живчики» починали замислюватися про те, щоб прилягти під час обідньої перерви, а ті, хто звик лягати за північ – не могли вже протриматися довше, ніж до одинадцятої вечора. Напади слабкості і запаморочення теж часто трапляються на ранніх термінах вагітності. Причина цьому – зміна гормонального фону. Також слабкість може з'явитися як реакція на зниження рівня цукру в крові, що часто відбувається на початку вагітності, коли організм тільки вчиться справлятися з новими завданнями.

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас