Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Колискові пісні для дітей – магія маминої любові

Колискові пісні для дітей – магія маминої любові

Ніжні звуки колискової пісні… Вони зачаровують нас, створюючи лагідну атмосферу спокою, умиротворення, любові. У цих магічних звуках море світлих, добрих, тільки позитивних емоцій. Не даремно у психотерапії існує такий метод як музикотерапія, який використовує всі сторони впливу музики на людину з метою покращення здоров’я, душевного стану. А безліч досліджень на цю тему, проведені в різні часи і у різних країнах, довели, що музика несе не лише естетичну функцію, вона має фізичну, духовну, емоційну, соціальну і навіть інтелектуальну сторони впливу на людину. Це своєрідний феномен, який ще не до кінця вивчений, але зрозумілий усім – музика впливає на нас, вона здатна збадьорити чи заспокоїти, звеселити чи ввести в меланхолію, розслабити або напружити, подарувати відчуття спокою або ж насторожити.

Чому колискова – це важливо?

Колискова – чи не перша музика в житті кожного з нас, приємні її звуки дарували нам відчуття спокою, розуміння: «все добре». Нажаль, в сучасному стрімкому світі ми трохи відходимо від таких тонкостей, вважаючи їх зайвими. Ігноруємо колискові, аргументуючи це різними причинами, та не задумуємось, якого цінного скарбу позбавляємо своїх чад. Адже колискові пісні для дітей – це не лише спосіб заспокоїти малюка перед сном, а й додатковий розвиток дитини, її інтелекту.

Вас дивує таке формулювання? А даремно. Адже численні дослідження вже давно довели – діти, яким в дитинстві співали колискові, або вмикали їх аудіо записи , тобто які з самого раннього дитинства були знайомі з чарівними звуками музики – виростають більш розвиненими інтелектуально, у них багатший емоційний світ, вони краще висловлюють свої думки і почуття. Внутрішня мова почуттів, притаманна кожному з нас, як найточніше виражається через музику, адже за допомогою музики ми здатні передати те, чого не можемо повноцінно виразити лише словами.

До речі, в свій час були проведені цікаві дослідження (їх автор – Рут Фрідман, колишня президент Міжнародного музичного товариства із пренатального розвитку), які довели, що звуки музики мають вплив на дитину ще в лоні матері, і в ході досліджень з’ясувалось, що ті колискові, які дитина чує в ранньому віці (і навіть в утробі) зберігаються в її підсвідомості на все життя, як своєрідний оберіг, спогад про мамину любов та піклування, їх людина може навіть пригадати за певних обставин.

Також, колискова допомагає дитині швидше опанувати мовлення, адже розвиває слухове сприйняття. А ще колискові здатні служити профілактикою рухових та мовних розладів, вони позитивно впливають на емоційну сферу дитини, збалансовують внутрішній стан, саме тому особливо корисною музикотерапія є для надмірно вразливих дітей, які пережили певний стрес.

Розуміючи суть глибокого, навіть терапевтичного впливу звуків музики, колискової пісні на розвиток малюка, JohnsonsBaby підібрав милу збірку трепетних і ніжних колискових пісень для дітей на сайті johnsonsbaby.ua, які допоможуть батькам познайомити свою крихітку з першою в її житті музикою, розвинуть сприйняття звуків, мелодії, і просто заспокоять маля перед сном.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас