Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як правильно сваритися у присутності дітей

Як правильно сваритися у присутності дітей

Всі батьки знають, що сваритися у присутності дітей не можна. Але сімейне життя неможливе без сварок і конфліктів, хіба що ви абсолютно не будете бачитися і спілкуватися зі своїм чоловіком. Не буває ідеальних пар, які ніколи не сваряться. І ось, що робити в такій ситуації, коли вдома діти, і назрівають серйозні розборки? Піти в іншу кімнату?Стоп, зупиніться! Невже ви думаєте, що з сусідньої кімнати дитина нічого не почує? Відповідальні батьки так не поступають. А як тоді? Ми поділимося з вами найціннішими порадами сімейних пар і психологів про те, як же правильно з'ясовувати стосунки у присутності дітей, щоб їхня психіка не постраждала.

Порада 1 – говоримо аргументовано і спокійно

Як тільки в ваших взаєминах виникнуть якісь проблеми, не варто одразу хапатися за тарілки, особливо в присутності дітей. Постарайтеся якомога спокійніше висловити все своє невдоволення, при цьому воно має бути максимально аргументованим. Повірте, це набагато краще, ніж кидатися на партнера, і ви однозначно почуєте один одного.

Порада 2 – не згадуйте минулі сварки

Візьміть собі за правило – коли у вас виникають якісь невдоволення, вирішувати потрібно конкретну проблему тут і зараз. Не згадуйте про минулі проблеми, вирішуйте саме те, що не влаштовує в даний момент, таким чином, у вас ніколи ваші невдоволення не будуть накопичуватися в велику купу, а навпаки, ви навчитеся легко і швидко їх вирішувати.

Порада 3 – переводьте все на жарт

Цей спосіб просто ідеальний для тих пар, у яких немає проблем з почуттям гумору. Жартуючи один над одним з приводу проблем, що виникли, ви і при дітях зможете легко і з гумором з'ясувати ваші відносини, звичайно ж, якщо ваш чоловік це зрозуміє.

Порада 4 – пишіть записки

Якщо жоден з перерахованих вище варіантів вам не підходить, спробуйте написати своєму чоловікові записку, в якій поясніть причину свого невдоволення. Так і діти не почують вашої сварки, і ви обговорите все, не перебиваючи один одного.

Порада 5 – не переходьте на особистості

Особисті образи ранять сильніше, ніж констатація неправильного вчинку. При цьому діти, які чують подібні речі від батьків на адресу один одного, нерідко проектують їх на себе. Наступного разу, висловлюючи своє невдоволення, говоріть тільки про проблему нейтральною мовою – так набагато простіше сконцентруватися на її вирішенні, замість порожніх звинувачень.

Порада 6 – домовляйтеся з дитиною

Якщо раптом вийшло так, що ваша дитина стала мимовільним глядачем вашої сварки, не пускайте все на самоплив. У цій ситуації краще сядьте і спокійно поговоріть з нею – розкажіть про те, що вона не є причиною і ніяк не пов'язана з цим, що всі люди іноді роблять щось не так, що ви все з'ясували і більше не повернетеся до цього конфлікту. І вже точно ні в якому разі не змушуйте дитину вибирати, на чиєму вона боці.

А ми бажаємо, щоб у вашому домі завжди панували любов і взаєморозуміння!

Автор: Сальнікова Катерина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас