Проте життя, як кажуть, йде по спіралі, і часто нове – це добре забуте старе. Тож і «мода» на прибирання без використання побутової хімії, яка має під собою цілком логічне обґрунтування і здоровий глузд – впевнено входить в наше життя. Ми починаємо звертатися до засобів наших прабабусь, і перед генеральним прибиранням своїх осель замість десятків різнокольорових баночок все частіше обзаводимось ганчіркою, содою, гірчичним порошком та чистою водою.
Небезпека!
Серед найбільш популярних і небезпечних хімічних речовин, які можна зустріти у складі різноманітних мийних-пральних засобів – аніонні ПАР (поверхнево-активні речовини), хлор, фосфати, феноли, гіпохлорит натрію , формальдегід. Всі ці речовини справді небезпечні для нашого здоров’я.
Зокрема, дуже агресивними є вже згадувані ПАР, які можуть стати навіть причиною порушень роботи імунної системи, викликають алергічні реакції, гострі хвороби легенів, нирок, печінки. А найгірше те, що ці поверхнево-активні речовини мають здатність накопичуватись в нашому організмі, запускаючи процес інтоксикації. Найбільше ПАР утримуються на випраних речах із натуральних тканин.
Ще один ворог нашого здоров’я, який підстерігає нас у побутовій хімії – хлор. Ця хімічна речовина здатна викликати захворювання серцево-судинної системи, гіпертонію, атеросклероз, провокувати різні алергічні реакції. Якщо після прибирання із використанням засобів, що містять хлор ви відчуваєте головний біль і запаморочення, нудоту – все це може бути наслідком вдихання токсичних парів.
Фосфати – термін, який лякає багатьох. І не даремно. Проникаючи через шкіру і слизові оболонки, вони можуть не лише дуже сильно пересушувати їх, а й призводити до порушень властивостей крові, і навіть розвитку ракових клітин.
Переходимо на віник і ганчірку?
Так що, спитаєте ви, повністю відмовитись від побутової хімії? Ідеально – так, реально - постарайтесь до максимуму обмежити використання різноманітних миючо-чистячих засобів із сумнівним складом. А також, навчіться перед їх покупкою ретельно вивчати етикетку, знайомлячись зі складом засобу. Лише тоді ви можете бути впевнені, що вашому здоров’ю та здоров’ю ваших близьких нічого не загрожує.
Автор: Марта Павлюк