Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Щоб мій животик не болів: 7 порад мамі

Щоб мій животик не болів: 7 порад мамі
 

«Ніхто з дорослих, звичайно ж, не пам'ятає, що таке коліки... Ось я виросту, і теж забуду... Але зараз вони в мене є, як і у всіх, хто недавно народився, і часом мені буває дуже боляче. Тому я сильно плачу...», - такі слова можна прочитати в заплаканих очках малятка. І, якщо мають рацію ті, хто стверджує, що новонароджена дитина все розуміє, а знає побільше нашого, але просто сказати не може, то так воно і є.Спочатку, коли дитину тільки принесли з пологового будинку, все в порядку. Батьки в захваті: то у інших діти кричать, як ненормальні, а наш – ні. Але, найчастіше, не встигнуть мама з татом натішитися, як проходить пара тижнів, і тут починається... Малюк плаче, червоніє, підтискає ніжки, вигинається і розмахує ручками. І так години три... Цей несамовитий крик здатний вивести з рівноваги навіть людей із залізними нервами. Кажуть, потрібно перетерпіти. Напевно, такі поради дає той, у кого дітей ніколи не було. Та жодні батьки таке не витримають!

Хто винен, і що робити?

Насправді винна сама природа. За статистикою, 70% малюків у віці від 3 тижнів до 3-х місяців страждають від кольок. Причини зрозумілі. Є багато гіпотез, серед яких і дисбактеріоз, і лактозна недостатність, і недорозвинений ШКТ. Але всі вони не витримують критики. Тому лікувати коліки новонароджених не варто, а ось полегшити страждання малятка – цілком реально. Скористайтеся порадами лікаря-педіатра Наталії Гейко.

1. Якщо малюк на грудному вигодовуванні, зверніть увагу на дієту годуючої мами. Як тільки в раціоні з'являються продукти, від яких здуває живіт, вони будуть посилювати коліки у малюка.

2. Робіть масаж животика малюкові. Не обмежуйтеся одним разом на день. Легкі погладжування животика крихітки за годинниковою стрілкою кілька разів на день зайвими не будуть.

3. Намагайтеся якомога частіше носити дитину на руках у вертикальному положенні після годування.

4. Не менш корисно носити малюка в спеціальному рюкзаку і слінгу. Такі пристосування сприяють руху, а значить, покращують перильстатику кишечника малюка.

5. При грудному вигодовуванні стежте за тим, щоб малюк правильно захоплював сосок. Чим менше повітря він буде заковтувати під час годування, тим менше його будуть мучити коліки. Якщо ж дитина на штучному вигодовуванні, тоді є сенс придбати спеціальну пляшечку з трубочкою для відводу повітря.

6. Можна застосовувати газовідвідну трубочку. Але варто враховувати, що допомагає вона лише в тому випадку, коли гази вже в прямій кишці. Гази, які вище, трубочка не виведе.

7. Давайте малюкові питво з вітрогінною дією. Це може бути, наприклад, кропова водичка.

Ну і, звичайно ж, використовуйте якісні підгузники, які не тиснуть на живіт. Оптимальний варіант – підгузники Helen Harper Baby. Їх багаторазові липучки не розстібаються в самий невідповідний момент, а еластичні боковинки розтягуються, підлаштовуючись під розмір животика малюка.

Так що, мама і тато, давайте навчимося разом справлятися з моїми коліками. Разом нам всім буде легше. Та й що там коліки, у нас ще зуби попереду...

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас