Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Оцінки для новонародженого: що означає 7 балів?

Оцінки для новонародженого: що означає 7 балів?
 

Коли я народився, мамі сказали, що я отримав оцінку 7 балів. А мама сильно засмутилася, тому що вона хоче, щоб у мене завжди були лише найвищі оцінки. І ось я думаю, 7 балів при народженні – чи добре це?

Майбутнім мамам потрібно знати, що мова йде про шкалу Апгар. Оцінка визначає життєздатність дитини в її перші хвилини. Вона показує, чи потрібна малюкові екстрена медична допомога, чи ні.

Вперше систему оцінки стану новонароджених в 1952 році представила американський лікар-анестезіолог Вірджинія Апгар. Система являє собою своєрідний експрес-тест за 5 параметрами:

дихання;
серцебиття;
колір шкіри;
рефлекси;
тонус.

Як проводиться оцінка

2 рази, на 1-й і 5-й хвилинах після народження, лікар-неонатолог оглядає дитину і ставить оцінки від 0 до 2. Найчастіше перша оцінка може виявитися на 1 бал нижче другої. Це цілком нормально і означає, що динаміка розвитку немовляти позитивна. Тепер розберемося, в яких випадках доктор ставить двійки, а коли – одиниці і нулі.

Дихання. Гучний крик і частота дихання 40-45 разів на хвилину оцінюється в 2 бали. Тихий стогін і переривчастий подих – 1 бал. Відсутність дихання – 0.

Серцебиття. У новонароджених серцебиття прискорене. Тому 140-130 ударів в хвилину дає 2 бали, 100 і до ста – 1 бал. Немає пульсу - 0.

Колір шкіри. Шкіра рожевого або червоного кольору – 2 бали, сині кисті рук і ніг при червоному або рожевому кольорі всього тіла – 1 бал. Синій колір всього тіла – 0.

Рефлекси. Яскраво виражені: крик, кашель, імітація ходьби, смоктальних рухів і гримаси – 2 бали, слабкі рефлекторні рухи – 1 бал. Відсутність будь-яких рефлексів – 0.

Тонус. Якщо малюк хаотично, але активно рухає ручками, йому ставлять 2 бали, при млявих, слабких рухах він отримує 1 бал. Якщо не рухається – 0.

Як розуміти оцінки за шкалою Апгар

7-10 балів – відмінно;
5-6 – добре, але є невеликі відхилення, потрібна допомога медиків;
3-4 – задовільно, необхідна медична допомога;
0-2 – погано, є серйозні порушення, терміново потрібна реанімація і подальше лікування.

Кожна мама, звичайно ж, хоче, щоб її малюк був найкращим, тому очікує, що оцінка буде 10 балів. Коли ж вона чує 8 або 7, відразу ж починає хвилюватися, вважаючи, що з малюком щось не так. Цю типову ситуацію коментує лікар-педіатр Наталія Гейко: «Немає причин для занепокоєння, якщо показники від 7 і вище. Навіть якщо малюк отримав 5 балів – це означає тільки те, що дитині в даний момент необхідна допомога. Оцінка за шкалою Апгар жодним чином не говорить про здоров'я і розвиток малюка в майбутньому. Вони безпосередньо залежать від подальшого догляду».

Правильний догляд в сто раз важливіший за оцінки

Забезпечте малюка якісним харчуванням, дотримуйтесь гігієни і правильного режиму, виконуйте рекомендації педіатра, і дитина буде рости здоровою. Щоб в перші ж дні не зіткнутися з пелюшковим дерматитом, використовуйте підгузники Helen Harper Baby. Гіпоалергенна дихаюча поверхня і наповнювач розроблені спеціально для новонароджених, тому їх можна застосовувати вже в пологовому будинку.

Ось бачиш, мамочко, оцінка 7 - це чудово! Правда ж, я у тебе молодець?

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас