Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

У скільки обійдеться освіта в Польщі

У скільки обійдеться освіта в Польщі
 

Хоч навчальний рік тільки почався, для випускників та їхніх батьків це один з найскладніших періодів, адже вже зараз потрібно визначитися, в який ВНЗ вступати, і почати готуватися до вступних іспитів, так як у кожного навчального закладу свої вимоги. І головне питання – куди вступати: до вітчизняних ВНЗ чи спробувати за кордон? Безумовно, останній варіант більш респектабельний, враховуючи рівень корупції в наших навчальних закладах, але у скільки обійдеться така освіта, скажімо, в Польщі?Чому ми розглядаємо саме Польщу? По-перше, тому, що це – один з найпоширеніших варіантів – в процентному співвідношенні саме до Польщі на навчання їде найбільше абітурієнтів, а по-друге, це ще і найпростіший і найдоступніший спосіб отримати вищу освіту за кордоном, так як ціни на навчання у ВНЗ практично не відрізняються від українських.

Плануєте відправити дитину на навчання в Польщу або хочете самі туди вирушити? Тоді для початку вам необхідно хоча б приблизно зрозуміти, про які розміри витрат йтиметься. У Польщі для навчання іноземних студентів є два варіанти: навчання англійською мовою за контрактом або польською мовою, причому, якщо у вас шкільний атестат хороший і є впевненість в знаннях, тоді можна спробувати вступити на державну основу за конкурсом.

Перший варіант набагато простіший, так як для того щоб вступити знадобитися ностифікувати документи про повну загальну середню освіту, на це піде близько 3500-4000 гривень, оплатити навчання, вартість залежить від ВНЗ та спеціальності, в середньому близько 1000 євро, але може сягати позначки і в 1800 євро за рік навчання. Плюс, необхідно врахувати витрати на візу, страховку і оформлення документів, заплатити близько 100 євро за розгляд документів абітурієнта університетом, до того ж, проживання, в середньому 160 євро на місяць і харчування + поточні витрати – ще близько 100 євро на місяць. Разом, для того щоб рік провчитися на платній основі англійською мовою в Польщі піде близько 4500 тисяч євро. Навчання в інших країнах Європи вийде дорожче.

У другому випадку є також два варіанти розвитку подій – вступ на держоснову, тоді з витрат залишаються тільки витрати на оформлення документів, проживання та харчування. Але конкурс досить серйозний, і вступити на безкоштовне навчання досить складно. Безкоштовне навчання можливе тільки на польському, тому навіть якщо вас зарахують, вам спочатку доведеться постаратися і вивчити мову. До речі, якщо володіти польською досить добре, то можна вступити і на платне навчання в державний ВНЗ, яке обійдеться в середньому рази у 2 дешевше вартості навчальних програм англійською, всього близько 3000-3500 євро на рік, але попередньо доведеться здати тест на знання мови .

Автор: Сальнікова Катерина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас