Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Яка дитяча гімнастика краща?

Яка дитяча гімнастика краща?
 

Існує кілька популярних видів гімнастики для дітей до року: класична, динамічна, бебі-йога, гімнастика на м'ячі, аквагімнастика. Яку з них вибрати для своєї дитини?

Вічна класика

Схвалена усіма лікарями-педіатрами світу класична методика показана практично всім дітям. Масаж і гімнастичний комплекс із 10 основних вправ рекомендовано виконувати з двотижневого віку. Він складається з погладжувань, легких обертань ручками і ніжками малюка, які виконують мама або тато немовляти. Переваги класичного комплексу в тому, що йому легко навчитися, а ризик травматичності для дитини практично відсутній.

Динамічна гімнастика: народження сили

Суть динамічної гімнастики в тому, що всі вправи дуже рухливі, через це вона так і називається, динамічною. Основний комплекс виконується не на столі, а в повітрі. Висіння, хитання, обертання, підкидання, вправи в перевернутому положенні, вгору ніжками – даються малюкам легко і дуже їм подобаються. Діти, з якими успішно займалися динамічною гімнастикою, відрізняються хорошою фізичною формою і стійкістю до хвороб.

Приймаючи рішення про вибір динамічної гімнастики, варто врахувати всі показання та протипоказання. При правильному виконанні ризик травматизму для дітей мінімальний, але він завжди є. Тому батькам, які прийняли рішення займатися з дітьми саме динамічною гімнастикою, варто спочатку самим навчитися добре або ж запросити фахівця, адже відповідальність занадто велика.

Бебі-йога: екзотика чи гармонія?

Цей вид гімнастики відрізняється від динамічної, яку, помилково, часто називають бебі-йогою. Комплекс йоги для новонароджених може виконуватися як фахівцями, так і самими мамами, навченими в центрах йоги. Існують різні системи, в яких практикуються заняття з дітьми у віці від 1 місяця. Заняття бебі-йогою позитивно впливають як на фізичний, так і на інтелектуальний розвиток дитини, тому вже до 4-х місяців такі діти можуть сильно відрізняться від однолітків. У заняттях бебі-йогою величезну роль грає наставник, який або займається з малюком сам, або ж вчить батьків виконувати комплекс вправ.

Маля на кулі

Комплекс вправ на фітболі ідеально доповнює класичну гімнастику-масаж. Найчастіше це 9-10 вправ, які виконуються малюком за підтримки мами. Дитина гойдається на фітболі, підстрибує, штовхає м'яч, дістає іграшку і вчиться стояти. Заняття на фітболі допомагають поліпшити координацію рухів малюка, покращують роботу м'язів і внутрішніх органів.

Аква-дітки

Вода – природне середовище для дитини. Тому вже з 2-3-тижневого віку можна починати вчити малюка плавати. Для перших занять підійде домашня ванна. Комплекс вправ складається з імітації крокування в воді, плавання і пірнання. Завдяки нескладним вправам малюк навчиться правильно дихати, у нього з'являться перші навички триматися на воді. Ще один ефект, який дуже подобається батькам – стійкість до респіраторних захворювань, адже плавання – одне з найкращих загартовувань.

При виконанні будь-яких фізичних вправ, крім занять у воді, підгузник незамінний. Він забезпечить дитині комфорт і правильну гігієну. Підгузки Helen Harper Soft & Dry розроблені спеціально для активних малюків, тому для занять гімнастикою вони ідеальні. При виборі виду гімнастики для свого малюка обов'язково проконсультуйтеся з лікарем-педіатром. Ви переконаєтеся, що у малюка немає протипоказань, і отримаєте індивідуальну консультацію по правильному виконанню комплексу фізичних вправ.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас