Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дві дитини в одній дитячій: як забезпечити мирне співіснування?

Дві дитини в одній дитячій: як забезпечити мирне співіснування?
 

Багато батьків після появи другої дитини вважають, що дітки підростуть і зможуть мирно жити в одній дитячій. Звичайно, не у всіх нас є можливість кожному з дітей виділити по спальні, і всі ми росли в одній кімнаті з братами/сестрами... Але дітки про це не замислюються, іноді приносячи батькам чимало клопоту.З іншого боку, діткам жити в одній кімнаті навіть корисно. Так вони вчаться поступатися, йти на компроміси, домовлятися, поважати особистий простір один одного, бути більш наполегливими і домагатися свого. Але не все буде так безхмарно, і вам потрібно постаратися зробити співіснування малюків в одній кімнаті максимально мирним, комфортним і гармонійним. Знову ж таки, тільки так «спільне проживання» принесе їм всю цю користь.

Для цього...

Створіть гармонійний простір

Переконайтеся, що у кожної дитини в кімнаті є свій власний, особистий простір. В першу чергу для кожного обладнайте повноцінне спальне місце: хорошим вибором стануть як дитячі двоярусні ліжка, так і окремі ліжка для малюків. Небажано, щоб дітки спали на одному ліжку, але якщо у вас немає іншої можливості, то хоча б виділіть кожному свою окрему ковдру.

Кожній дитині виділіть по кошику для іграшок, а також місця під особисті речі – вони не повинні ділитися всім, у кожного має бути щось своє, особисте.

Введіть режим сну

Навіть якщо дітки лягають вночі (або на денний сон) в різний час. Немає нічого поганого в тому, що хтось лягатиме раніше, хтось – пізніше. Навпаки, так буде навіть зручніше. Поки ви накупаєте, зводите на горщик і почитаєте казку першій дитині, у другої буде час наодинці, який вона зможе провести, як хоче. Потім ви зможете спокійно укласти другу дитину.

Звичайно ж, рано чи пізно вам доведеться привчити дітей лягати одночасно, наприклад, коли вони підуть на один час в садок або школу. Тоді вам потрібно буде переключитися на режим дитини, яка лягає раніше, щоб усі встигали виспатися – така зміна зажадає трохи нервів і часу, але дітки вже звикнуть спати в одній кімнаті, так що хоч з цим у вас проблем вже не буде.

Будьте послідовні

Можливо, ваші дітки не відразу примиряться на одній «квадратній площі», і швидше за все так і буде. Ви можете страждати від безсонних ночей і вечорів в метушні, коли вони не зможуть поділитися, хто де спить на двох'ярусному ліжку, або будуть навмисно заважати один одному спати. Днем, під час ігор та інших занять вам також можуть не дати спокою. Але не здавайтеся, будьте послідовні у своєму рішенні, і рано чи пізно, дітки навчаться мирно співіснувати в одній кімнаті.

На денний сон діток можна укласти окремо

Всі дітки не люблять денний сон, так як не хочуть витрачати на нього час, коли можна зайнятися чимось цікавим. І чим старшою стає дитина, тим більше проблем з укладанням її вдень. А якщо потрібно укласти двох, ще й в одній кімнаті, вони можуть просто не спати. У цьому випадку, якщо їхній денний сон вам такий необхідний (щоб, наприклад, зайнятися своїми справами), укладіть малюків в різні кімнати, і ви отримаєте свої пару годин вільного часу.

Чекайте на зміни

Будьте готові до того, що режим сну у дітей може змінитися, коли вони почнуть жити в одній кімнаті. Така зміна не може пройти безслідно, але доклавши трохи зусиль і терпіння, ви знову налагодите режим для обох малюків.

Попросіть старшу дитину про допомогу

Якщо у вас не двійнята, ви можете покласти на старшу дитину невелику відповідальність за турботу про молодшу. Наприклад, вона може допомагати укладати молодшу, читати їй казки, грати з нею, коли ви хочете трохи відпочити.

Пам'ятайте, що далі буде легше

В кінці тунелю є світло! Як і з усіма складнощами батьківства, з цим ви впораєтеся, і проблема зникне сама собою в міру дорослішання дітей.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас