Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Чому для дітей так важливі казки

Чому для дітей так важливі казки
 

Ви ніколи не замислювалися про те, чому діти так люблять казки? Навіть в наш час активного розвитку інформаційних технологій інтерес до казок, особливо які читає мама перед сном або розповідає бабуся, у них не пропадає. І до речі, дівчатка і хлопчики сприймають одні й ті ж самі казки абсолютно по-різному. Чому ж саме цей формат літератури для дітей не можуть замінити ані розповіді батьків, ані аналогічні повчальні історії з життя?

Казки відіграють ключову роль у формуванні правильного сприйняття світу дитиною. Читання казок кожен день необхідне для нормального формування сприйняття навколишнього світу у дітей – вони легко і доступно пояснюють, як влаштований навколишній світ. Якщо всі добре знайомі казки ви вже перечитали і не знаєте, що б ще хорошого почитати своїй дитині, на сайті http://book24.ua/catalog/detskaya_literatura/ - великий асортимент казок для дітей: як традиційних, так і сучасних.

Чому дітям так потрібні і важливі казки?

Всі персонажі і події в казках однозначні, і їх легко можна розділити на «хороши/поганий», «добрий/злий», а події – на «погано/добре».

У казках добро завжди перемагає зло, і зло залишається покараним, це допомагає дитині не боятися, а сміливо рухатися вперед, вірити в свої сили, відкрито посміхатися світу, знаючи, що все закінчиться добре.

Казки допомагають зрозуміти основу взаємовідносин між людьми, усвідомити, що таке любов, дружба, радість, смуток, обман, злість, і все це на простих і однозначних прикладах.

У дитячих казках багато повторень, які так люблять діти, їм подобається дізнаватися щось знайоме, відчувати передбачуваність і стабільність – це дуже заспокоює дітей. А ще всі ці багаторазові повторення допомагають малюку швидко запам'ятати казку, розвиваючи його пам'ять.

Всі ситуації в казках дуже прості і зрозумілі, вони допомагають дитині дізнатися, що таке життя, навчитися відрізняти хороше від поганого і осягнути вікову мудрість на простих прикладах, яких в навколишньому світі катастрофічно не вистачає.

Як сприймають казки хлопчики?

Ми вже говорили про те, що хлопчики і дівчатка сприймають казки по-різному, приміряючи на себе образи головних героїв. Хлопчиків казки вчать з раннього дитинства бути шляхетними: допомагати нужденним, бути добрим, чесним і чуйним. До того ж, на прикладах головних героїв, хлопчики вчаться бути сміливими, не відступати при виникненні перших труднощів і, не дивлячись ні на що, сміливо йти назустріч власним бажанням. А ще хлопчиків казки вчать азам того, як бути справжнім чоловіком, який не боїться труднощів, не здається просто так, вирішуючи проблему за проблемою.

Як сприймають казки дівчатка?

Життя і сприйняття навколишнього світу у хлопчиків і дівчаток сильно відрізняється. І якщо хлопчиків казки вчать бути шляхетними і нічого не боятися, то дівчинки, приміряючи на себе образ маленької принцеси, вчаться бути ніжними, уважними, чуйними і піклуватися про свій зовнішній вигляд. Плюс, на простих прикладах в казках показано, як важливо бути доброю, чуйною і вдячною за будь-яку допомогу.

Сучасні дослідники впевнені, що ті діти, які зовсім не читають, приречені на провал і злидні в майбутньому, тому так важливо приділяти читанню книг хоча б 15-20 хвилин на день, і не обов'язково перед сном. Також в процесі читання або після нього важливо ставити запитання дитині про те, що вона зрозуміла з казки, які висновки зробила для себе, що їй найбільше сподобалося і, навпаки, що викликало жах, печаль або гнів.

Для того щоб читання книг приносило максимум користі, постарайтеся хоча б 10 хвилин після прочитання книги приділити питанням про сюжет і події в книзі. На додаток, не показуючи ілюстрацій з книги, можна запропонувати дитині самій намалювати портрети головних героїв – все це допоможе розвинути уяву.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас