Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Допомагаємо діткам поставити свої цілі на наступний рік!

Допомагаємо діткам поставити свої цілі на наступний рік!
 

Щороку напередодні новорічних свят ми починаємо будувати плани на наступний рік, задаватися новими цілями, яких хотіли б досягти. Але це актуально не тільки для дорослих! Допоможіть і своїм діткам прищепити цю корисну звичку, а ми розповімо, як це зробити.

Перший день нового року асоціюється у нас з новим початком. А вік 7-12 років ідеально підходить для того, щоби вчитися ставити свої перші цілі в житті. У цьому віці дітки досить молоді, щоб їхні звички не встигли вкоренитися, але досить дорослі, щоб подумати, чого вони хочуть домагатися далі. А батьки можуть допомогти їм у цьому. Будувати нові плани і ставити цілі зі своїми дітками – весело і захоплююче! Це час для дорослішання і змін, а також прекрасна можливість стати ближче один до одного.

Будьте прикладом для дітвори

Як батьки, ви повинні і самі робити те, чого вчите дітей. Перш за все, ви повинні самі навчитися ставити собі цілі на майбутній рік і здійснювати їх, або хоча б почати це робити разом з дітьми. Зберіться всією сім'єю і почніть будувати як загальні, так і індивідуальні плани. Зробити це можна як в будь-який обраний передноворічний день, так і, наприклад, після того, як всією сім'єю поставите ялинку і прикрасите свій будинок.

Підходьте до цього процесу із задоволенням

Є щось в передноворічній атмосфері таке, чого немає в інші дні року. У цей час легше повірити в чудеса і налаштуватися на новий лад, а значить, і поставити перед собою нові цілі. Зробіть це приємною подією, можливо, вона навіть стане новою традицією вашої родини. Для цього намагайтеся не змушувати, а зацікавити дітей. Поговоріть спочатку не про те, до чого їм потрібно прагнути, а про те, чого вони досягли за попередній рік. А тепер попросіть подумати, що вони можуть зробити, щоб домогтися ще більшого, чого б взагалі їм хотілося досягти, що поліпшити в своєму житті, щоб стати ще трохи щасливішими.

Пропонуйте, але не диктуйте цілі для досягнення

Вирішивши допомогти дитині скласти свій список цілей на прийдешній рік, батьки часто думають, що вони самі повинні придумати, чого повинно досягти чадо. Але ні. Ви можете направити дитину, запропонувати щось, допомогти конкретизувати, але ніяк не диктувати. Дитина має сама вирішити, чого хоче добитися, як змінити своє життя. Почніть з питання, чого чадо хоче від себе і свого життя, а потім підштовхніть його роздуми в потрібне русло. Також можна виділити 3-4 основних напрямки: особисті цілі, шкільні, громадські, дружні, спортивні, матеріальні і т.д.

Скоротіть список поставлених цілей, конкретизуйте їх

Складаючи плани на прийдешній рік, головне не переборщити. Для дитини 2-3 цілей, максимум 4 – оптимальна кількість. Інакше втілити їх в життя буде занадто важко. Потім дайте чаду чистий листок паперу і скажіть записати обрані цілі з відстанню між ними, щоб до кожної з них можна було вписати кроки здійснення. Нехай цю «покрокову стратегію» дитина оформить, як захоче, і повісить на видному місці в своїй кімнаті, щоб кожен день мати мотивацію.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас