Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Що робити, якщо ви запідозрили лактазну недостатність у малюка

Що робити, якщо ви запідозрили лактазну недостатність у малюка
 

Коли я поїм, мій животик надувається, бурчить і болить. Мама каже, що в цьому винна якась недостатність, через неї мені не можна молочко... А що ж я буду їсти?

Причини того, що немовляті здуває животик або у нього пронос, можуть бути різними, від природних кольок до потрапляння в організм дитини небезпечних бактерій. Багато мам проблеми з травним трактом у дітей пов'язують з лактазною недостатністю. Що це за діагноз, і як поступати при підозрі на це захворювання у малюка? З такими запитаннями ми прийшли до педіатра Наталії Гейко.

Що означає діагноз – лактазна недостатність?

В першу чергу, доктор рекомендує мамам заспокоїтися, пояснивши, що порушення засвоюваності молока дитячим організмом може і не бути лактазною недостатністю. Здуття живота, відрижки, запори, неспокій під час годування дитини, часті рідкі випорожнення (8-10 разів за день) з кислим запахом і неперетравленими грудочками молока – все це може бути у цілком здорових дітей перших років життя.

«Висновок про лактазну недостатність може зробити тільки лікар, якщо аналізи показали, що у дитини лактази (фермент, який розщеплює молочний цукор) виробляється в недостатній кількості або ж не виробляється зовсім. В результаті молочний цукор не може розщепнутися в тонкому кишечнику малюка, де це має відбуватися. Розщеплення лактози відбувається вже в товстому кишечнику. Це призводить не тільки до здуття, болів, поносу, а й до ряду інших проблем», - коментує лікар.

На що потрібно звернути увагу:

- Дитина протягом 2 місяців не добирає вагу;
- Часто бувають водянисті випорожнення;
- На шкірі малюка є висип;
- Крихітку турбують запори з щільним калом, який не може вийти назовні;
- У малюка низький гемоглобін

Якщо ви спостерігаєте більшість з перерахованих симптомів, слід звернутися до лікаря. Доктор може рекомендувати аналізи на вміст вуглеводів в калі, зробити біопсію слизової оболонки кишечника, визначити кислотність калу, пройти генетичні та респіраторні тести.

Що робити, якщо діагноз лактазна недостатність підтвердився?

Вроджена лактазна недостатність, при якій необхідно відмовитися від молока і молочних продуктів, буває рідко. Найчастіше вона надбана. Після курсу лікування робота організму відновлюється, і малюк може харчуватися молоком, як зазвичай.

Як уникнути надбаної лактазної недостатності?

Щоб уберегти дитину від зараження небезпечними бактеріями і паразитами, необхідно якомога частіше мити руки собі і малюкові, стежити за тим, щоб іграшки і все, що тягне до рота малюк, було чистим. В гостях, на прогулянці і в поліклініці потрібно протирати ручки малюка вологими серветками Нelen Harper Baby. Вони легко очищають ніжну дитячу шкіру, не залишають липких слідів. Серветки пройшли дерматологічну перевірку і рекомендовані педіатрами.

Ось бачиш, мамочко! Ніякої недостатності у мене немає. Так що давай мені своє молочко і не бійся, я здоровий, і животик вже зовсім не болить.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас