Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як полегшити біль від прорізування зуба мудрості

Як полегшити біль від прорізування зуба мудрості
 

Ви напевно не пам'ятаєте, як страждали, коли у вас прорізувалися зубки в дитинстві. Але прорізування зубів мудрості може принести ті ж самі муки: запалені ясна і постійний зубний біль. Але крім цього постійного дискомфорту, який впливає буквально на всі аспекти вашого життя, болісне прорізування зубів мудрості може ще і призвести до захворювань ротової порожнини.

При виникненні такої проблеми, як болісне прорізування зуба мудрості, найкраще відразу звернутися до лікаря. Але розуміння причин запалених ясен і зубного болю в даному випадку допоможе вам полегшити ситуацію до того часу, поки ви потрапите до лікаря.

Як правило, зуби мудрості прорізаються в віці від 17 до 21 року, але можуть з'явитися і пізніше або раніше. Звані «третіми молярами», ці чотири зуба починають пробиватися крізь ясна (як і інші зуби), що і викликає біль. Але саме зуби мудрості набагато частіше ростуть під неправильним кутом, чинячи тиск на сусідні зуби, через що боліти можуть і вони. Якщо при болючому прорізуванні зубів мудрості не звернутися до лікаря, це загрожує такими проблемами, як інфекції і навіть кісти.

Багатьом стоматологи прописують видалення зубів мудрості. А до цього вам доведеться справлятися з дискомфортом і болем самостійно.

Як полегшити біль від зубів мудрості

Полоскання для рота

Полоскання може полегшити неприємні симптоми від прорізування зуба мудрості. Розмішайте в склянці води чайну ложку солі до повного розчинення. Полощіть розчином рот 30-60 секунд, потім виплюньте. Полоскати рот можна стільки раз на день, скільки вам це буде необхідно.

Бензокаїн

Знеболюючі гелі для прорізування зубів – досить ефективний засіб. Якщо біль від прорізування зуба мудрості не дає вам займатися роботою або іншими повсякденними справами, спробуйте скористатися одним з таких гелів, що містять бензокаїн: засіб необхідно намазати на ясна в районі прорізування зуба. Ефект буде максимальним, якщо ви осушите ясна в цій області за допомогою чистої ганчірочки або серветки. Такі гелі також можна наносити стільки раз на день, скільки це необхідно.

Гвоздика і гвоздикова олія

Хороший натуральний «бабусин» засіб для зняття болючих відчуттів при прорізуванні зубів мудрості. А що взагалі добре – гвоздика знайдеться на кожній кухні. Просто візьміть одну цілу сушену квітку гвоздики і покладіть в рот, на саме запалене місце. Тримайте спецію в роті, поки не відчуєте оніміння. Також ви можете скористатися гвоздиковою олією: нанесіть її на ватку і акуратно потріть нею запалені ясна.

Ібупрофен

Звичайно ж, аптечні знеболюючі засоби допоможуть вам позбавитися від набридливого зубного болю. Але застосовуючи їх, уважно читайте інструкцію до препарату і ретельно стежте за дозуванням.

Врахуйте, що ефект знеболення тимчасовий, і в будь-якому випадку вам доведеться звернутися до лікаря.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас