Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

ДВІЧІ МАМА

ДВІЧІ МАМА
 

Уявляєте, у нас вдома з'явився ще один малюк, зовсім крихітний. І тепер моя мама постійно зайнята ним: годує, робить масаж, змінює підгузники, носить на ручках, коли він плаче, а плаче по ночах він, до речі, вдень і вночі. Загалом, тепер мамі зовсім ніколи грати зі мною. Як же так вийшло? А раптом у нас з'явиться ще один малюк? Що тоді буде?

Бути мамою – дуже складна і відповідальна робота, складніше якої тільки бути двічі і тричі мамою. Чи легко все встигати з двома маленькими дітьми-однолітками? Звичайно, нелегко, але це – можливо! Ми вирішили поділитися з вами 7 цікавими маминими лайфхаками на тему, як все встигати, якщо у вас двоє малюків.

1. Планування. Як би по-офісному це не звучало, але грамотне планування – запорука успіху скрізь і в усьому. Тому, і на роботі, і вдома, у вас завжди повинен бути план. Подумайте, які завдання вам належить вирішити найближчим часом, і запишіть, що ви повинні робити сьогодні, завтра, післязавтра, і кожен день протягом місяця. Список справ дозволяє не хапатися за все відразу і не валиться з ніг від непосильних навантажень. Ще одна важлива перевага сімейного планування – психологічна. У вас і у вашого оточення не виникне відчуття, що ви просто сидите вдома.

2. Денний сон. Завжди лягайте спати вдень разом з дітьми. Не існує такої домашньої роботи, яку не можна було б відкласти на 1-2 години. Прання, прибирання, приготування їжі – все це зачекає. Єдине, що не відкласти – мамину втому. Якщо денний сон стане частиною режиму дня, у вас завжди буде хороше самопочуття і настрій, а це, до речі, запорука якісної лактації, вашого спокою, здоров'я, квітучої зовнішності і прекрасних відносин в сім'ї. Денний сон у вас буде один, в той час, коли сплять обидва малюка, і він повинен стати обов'язковим правилом кожного дня без винятку.

3. Правильне готування. Якісне харчування – основа здоров'я всієї родини. Складіть меню на тиждень. По можливості, зробіть певні заготовки. Наприклад, поріжте овочі для перших страв і гарнірів. Розділіть м'ясо і рибу на порційні шматки і складіть все в морозильну камеру. Таким чином, у вас на столі завжди буде свіжа гаряча їжа, але при цьому на підготовку буде йти зовсім небагато часу.

4. Блага сучасної цивілізації. Бабусині засоби, звичайно, хороші, але посудомийна машина, електронне крісло-качалка, мультиварка, підігрівач дитячого харчування, духовка з функцією автоматичних налаштувань, одноразові підгузники Helen Harper Baby, серветки і безліч інших речей чудово економлять час і сили.

5. 2 в 1 в нашому випадку означає – робіть за один раз. Наприклад, малюків, що підросли, можна купати в одній ванні. По-перше, їм веселіше, по-друге, ви заощадите час і сили. Якщо діти будуть бачити, що мама не розділяє їх, вони не будуть ревнувати один до одного.

6. Погоджуйтеся з дітьми. Ви здивовані? Так-так, не забороняйте, а саме погоджуйтеся. Виявляється, що це – чудовий спосіб виховання. Що це означає? Наприклад, ви качаєте молодшого, а старший просить: і мене покачай. Берете старшого і качаєте. Незабаром йому це набридне, і дитина відмовиться від своєї ідеї. Якщо ж ви будете відмовляти, у малюка спрацює принцип «в чужій руці завжди більше», і вона може просто почати кричати. Тягне старший іграшки молодшого – будь ласка. Головне – частіше протирайте речі, які беруть в руки і тягнуть до рота ваші діти, якісними вологими серветками. М'які дитячі серветки Helen Harper Baby легко очищають ніжну шкіру малюка і не залишають липких слідів. Вони пройшли дерматологічну перевірку і рекомендовані педіатрами.

7. Залучайте тата до процесу догляду за дітьми. Батькова турбота так само необхідна дітям, як і мамина. У дітей, які проводять з татом багато часу, формується розуміння здорових сімейних відносин. Така сім'я буде міцною і дружньою все життя.

Ура! Тато з роботи прийшов! Тепер ми з ним пограємо! А мама нехай відпочине, адже вона за день дуже втомилася.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас