Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Особливості третього триместру вагітності

Особливості третього триместру вагітності
 

Перебіг вагітності поділяється на три триместри, і останній є одним з найбільш хвилюючих, адже до цього часу плід практично повністю сформований, і майбутні матусі з нетерпінням чекають народження дитини.

Розвиток дитини

Приблизний початок третього триместру – 27 тиждень вагітності, закінчується він, зрозуміло, пологами. Вже сформовані всі системи і органи дитини, і протягом останніх місяців вагітності вони будуть удосконалюватися, а плід – активно набирати вагу.

Одним з ускладнень може бути початок передчасних пологів, але на цьому терміні у дитини є всі шанси вижити. Малюк стає великим, через що йому набагато складніше змінювати своє положення.

До кінця третього триместру вагітності малюк розташовується голівкою вниз, так як перебуваючи саме в такому положенні, йому буде набагато легше проходити родові шляхи. Ближче до 35 тижня дитина займає остаточне положення.

Ворушіння малюка зводиться до мінімуму і більше нагадує штовхання ніжками або ручками, так як в порожнині матки йому стає дуже тісно. Молоді матусі можуть сильно злякатися, якщо відсутня колишня активність дитини, але це – цілком нормальне явище для пізніх термінів вагітності.

Самопочуття жінки

Протягом всієї вагітності жіночий організм зазнає великих навантажень, які значно збільшуються на останньому триместрі, так як плід стає великим. Починається сильний тиск матки на діафрагму і сусідні органи, тому майбутній матусі стає важко робити глибокі вдихи або видихи.

Частішає потреба відвідувати туалет, так як матка тисне і на сечовий міхур. Жінка стає менш активною, адже зростаючий животик заважає робити рухи, які раніше виконувалися дуже легко.

В результаті здавлювання великих судин, розташованих в черевній порожнині, відбувається порушення правильного венозного відтоку, у жінки з'являються набряки, турбує відчуття тяжкості в ногах.

На останньому триместрі вагітності плід досить великий, тому жінка може відчувати не найприємніші відчуття. Щоб їх позбутися, необхідно просто прийняти зручну позу.

Досить частим явищем на останніх тижнях вагітності стають помилкові перейми, які можуть викликати паніку у жінки. Вони практично не приносять неприємних відчуттів і нерегулярні. Якщо ж сутички стають частішими, необхідно негайно відправитися в лікарню.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас