Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Вже більше тисячі сімей оформили онлайн допомогу при народженні дитини

Вже більше тисячі сімей оформили онлайн допомогу при народженні дитини
 

Днями кількість онлайн-заявників на отримання допомоги при народженні дитини перевищило тисячну позначку.

Тепер електронна послуга, яку 30 березня 2017 року спільно запустили Міністерство соціальної політики, Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування, поступово стає популярною серед новоспечених батьків.

За даними Держагентства, послугою вже скористалися в кожному регіоні України. Переважна більшість користувачів поставили високу оцінку електронному сервісу. Їм припали до душі легкий спосіб авторизації, зрозумілість інтерфейсу і підказки під час роботи з формою. Близько третини заявників – чоловіки.

У чому суть нововведення

Раніше подати документи для отримання допомоги при народженні дитини можна було тільки в паперовому вигляді під час особистого візиту до відділень соціального захисту. Так, в 2016 році близько 400 тисяч українців особисто відвідали держоргани, витративши на це багато часу.

Завдяки онлайн-сервісу впроваджений принципово новий рівень якості обслуговування. Всі необхідні документи можна подати в будь-який зручний час – 24 години на добу сім днів на тиждень – через Інтернет.

оформити допомогу при народженні дитини онлайн

Більш того, завдяки злагодженій роботі між реєстрами Мінсоцполітики та Мін'юсту скорочено кількість документів, які повинні пред'явити заявники. Тепер не потрібна копія свідоцтва про народження дитини – працівники управління соцзахисту самостійно перевірять онлайн наявність такого свідоцтва в реєстрі актів цивільного стану.

Якщо у користувача є електронний цифровий підпис (ЕЦП), результат розгляду заявки він також отримає онлайн – на свою електронну адресу. Але відсутність ЕЦП не є перешкодою для користування сервісом. В такому випадку онлайн можна направити документи на попередній розгляд, що скоротить час особистого візиту в управління соціального захисту.

Де можна скористатися послугою

Електронна послуга доступна на порталі Мінсоцполітики e-services.msp.gov.ua. Незабаром нею також можна буде скористатися на Єдиному державному порталі адміністративних послуг my.gov.ua.

Як це працює

Процес авторизації користувача на порталі e-services.msp.gov.ua відбувається одним із двох способів: або через електронну пошту, або за допомогою ЕЦП.

Далі відкривається електронна форма, яку необхідно заповнити. Власне, потрібно вказати дані про дитину, мати, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також – вибрати спосіб, яким було б зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення Укрпошти. І в самому кінці – система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який повинен розглянути запит.

оформити допомогу при народженні дитини онлайн

Завдяки автоматичній перевірці та підказкам, заповнення електронної форми проходить легко і просто – з мінімальними шансами на помилку.

Терміни надання послуги

Розгляд документів про призначення державної допомоги відбувається протягом десяти днів від дати подання заявки. Рішення про призначення допомоги надсилають заявнику електронною поштою (або надають особисто – під час візиту) протягом п'яти днів після прийняття відповідного рішення. Однак завдяки автоматизації, яка істотно прискорює процес розгляду документів, заявник часто отримує рішення раніше визначеного законодавством терміну.

Завдяки кому це стало можливим

Електронна послуга стала можливою завдяки плідній співпраці Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції та Державного агентства з питань електронного урядування.

Ініціатива реалізується також за підтримки Швейцарсько-української програми «Електронне урядування для підзвітності влади та участі суспільства» (EGAP), яку впроваджує Фонд Східна Європа.

Цитати:

Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування:

«Електронні послуги для бізнес-організацій та громадян – невід'ємна складова впровадження реального електронного урядування в Україні. Доступні і прозорі, швидкі і зручні – вони економлять час, фінансові ресурси і мінімізують ризики корупції. До кінця року Держагентство планує запустити ще ряд онлайн-сервісів. Тому я б порекомендував всім українцям, у яких немає електронного цифрового підпису, оформляти його. Оскільки онлайн-послуг незабаром побільшає, а ЕЦП дозволить повною мірою відчути всі переваги їх використання».

Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа:

«Перед Програмою EGAP, за підтримки якої була розроблена ця послуга, стоїть дуже амбіційне завдання: допомогти Україні впровадити нові електронні послуги, які користуються найбільшим попитом у громадян. Це – вже друга електронна послуга після призначення житлових субсидій в соціальній сфері, яку запустили з нашою участю. Ми плануємо розширювати цей перелік і надалі. Наша мета – сприяти становленню в Україні європейських стандартів якості з обслуговування громадян і бізнесу».

З питаннями про послугу можна писати:

Директору IT департаменту Державного агентства з питань електронного урядування Валерію Бакалу – bakal@e.gov.ua

Менеджеру Фонду Східна Європа Олексію Зелівянскому – azel@egap.in.ua

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас