Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Типові помилки батьків у вихованні

Типові помилки батьків у вихованні
 

Тема виховання завжди була, є і буде актуальною в усі часи. А все тому, що немає одиниць виміру, штампів і стандартів. Все дуже індивідуально. Але є деякі речі, які, все ж краще не робити. І зараз дізнаєтеся чому.

• Робіть все без насильства. Якщо малюк не хоче зараз вчити вірш, не змушуйте його. Зачекайте. Через якийсь час спробуйте знову.

• Не ростіть генія. Не треба. Давайте максимум, що ви можете. Але не вимагайте від нього понад норми. Ваші амбіції – це всього лише ваші. Крихітка може і не стати тим, ким би ви хотіли. Просто тому, що вона – інша особистість. От і все.

• Не всі форми навчання підходять однаково. У кожного малюка є свої особливості мислення, сприйняття. Всі ми різні. Хтось лівша, а хтось правша. Потрібно виходити з особливостей дитини.

• Творчість – це як повноцінний елемент розвитку. У дітей в маленькому віці поряд з усіма аспектами, відбувається повноцінний розвиток. Тому задіюйте все максимально повно: мислення, спорт, творчість.

• Пам'ятайте, що гра є для дитини провідною діяльністю. Тому будуйте процес навчання так, щоб все відбувалося саме в ігровій формі.

• Надмірна опіка. Це найголовніший фактор, через який діти перестають бути самостійними і пасивними. Кожен малюк повинен знати, що таке бруд, калюжа, розбиті коліна. Це його особистий досвід. Він повинен через це пройти. Перестаньте трястися над ним. Ви його все одно від усього на світі не вбережете ніколи. А ось результат опіки – беззахисність малюка перед труднощами. При чому навіть перед найпростішими.

• Балувати. Дуже часто батьки дозволяють дитині все, реагують на всі капризи і догоджають будь-яким примхам. Результат – егоїстична істота, яка не вміє ані працювати, ані спілкуватися з людьми, тільки вимагати і вередувати. До речі, батьки для таких дітей в старшому віці стають непотрібним тягарем.

• Контроль. Інша крайність. Це той випадок, коли батьки ні хвалять, ні показують свою любов малюкові. Тільки критикують, вимагають і лають. Результат – це замкнутість, жорсткість і озлобленість.

Найкращою формою виховання є демократія. Це коли ви говорите своєму чаду, що ви його любите. Але це не означає, що ви йому все дозволяєте. Ви приймаєте його з усіма мінусами і плюсами, прислухаєтеся до його думки, але не йдете на поводу.

З повагою, дитячий клуб Champion Kids

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас