Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

7 правил імунітету однорічної дитини: як зробити її міцним горішком?

7 правил імунітету однорічної дитини: як зробити її міцним горішком?
 

Діти здорові – мами щасливі. Щоб хвороби обходили крихітку стороною, потрібно піклуватися про імунітет дитини не тільки в перший рік її життя, але і в подальшому. І якщо до року роль головного хранителя імунної системи немовляти виконує мамине молоко, то після – дитячий організм вже потребує зовсім інших захисників. Що допоможе вберегти малюка від застуд і правильно підготувати його до садочка? Про це читайте в нашій статті.

Харчування, прогулянки, сон

Щоб імунітет дитини ріс разом з ним і не давав збоїв, необхідно створити правильну базу. Це: збалансоване харчування, насичене білками, необхідними вітамінами і мінералами, щоденні прогулянки, від 30 хвилин до 2-3 годин, і 9-10 годин сну.

Легше легкого

Не кутайте дитину. Легкий зручний сучасний одяг дозволить малюкові бути активним, постійно рухатися на вулиці. Не турбуйтеся про те, що малюк замерзне. Коли малюк носиться невтомно, йому швидше буде жарко, ніж холодно.

Бережіть дітей від... себе

Дуже часто дітей заражають... їхні батьки. Захворіло у мами чи тата горло, з'явилися нежить і кашель – необхідно одягати маски, адже такі захворювання дуже швидко і легко передаються повітряно-крапельним шляхом. Ігнорування цього правила батьками або звичайна лінь найчастіше призводять до хвороби малюків.

Нехай буде драйв

Зарядка і активні ігри на відкритому повітрі позитивно позначаються на розвитку м'язів і формуванні міцного імунітету дитини. Як тільки вона почала бігати, нехай носиться хоч до упаду, не зупиняйте. Намагайтеся організовувати прогулянки на вулиці так, щоб малюк був зайнятий підкоренням нових вершин: лазив по драбинках, спускався з гірок, багато бігав і стрибав. Рух завжди на користь зростаючому організму.

Загартовування для маленьких: що це і як?

Відмінна загартовуюча процедура для однорічних малюків – контрастний душ. Якщо звичайна температура душа – 34˚С, то для контрастного варто зменшити її до 28˚С, а з часом зменшувати на 1˚С кожні декілька днів. Тобто спочатку поливаєте малюка теплою водою, а потім декілька секунд – прохолодною.

Ще раз про гігієну

Найчастіше пальці малюка можна побачити в роті. Але ж хвороби брудних рук – одна з причин ослабленого імунітету у дітей. Зараження паразитами досить сильний удар по імунній системі, та й всюдисущі бактерії, що викликають стоматит і кишкові захворювання, теж не сплять. Єдино правильний вихід в цій ситуації – як можна частіше мити ці шкодні рученята, а коли проточної води під рукою немає, протирати їх вологими серветками Helen Harper Baby. Цей продукт пройшов дерматологічну перевірку, м'яко очищає ніжну шкіру малюків і не залишає липких слідів.

Корисні бактерії і де вони живуть

Кисломолочні продукти – найкращі пробіотики, які подарувала нам сама природа. Регулярне споживання малюками йогуртів, кефіру, сиру або іншої смачної і корисної їжі з цієї групи допоможе корисній флорі закріпитися в кишечнику вашої дитини і стати надійним захисником від хвороботворних мікробів.

У цих правилах все просто і доступно кожному з батьків. Виконуючи їх, ви допоможете дитячому організму підтримати і зміцнити імунну систему природним шляхом, не вдаючись до медикаментозних методів.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас