Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Вільний час і де його знайти: 6 лайфхаків молодої мами

Вільний час і де його знайти: 6 лайфхаків молодої мами
 

У всіх мам є однаковий ресурс – час, адже для кожної, незалежно від віку, освіти і рівня доходів в добі тільки 24 години. Ось тільки одні мами з встигають все, а іншим не вистачає часу ні на що. Як знайти час на себе, коли сидиш в декреті? Ми поспілкувалися з сучасними молодими мамами і зібрали 6 корисних лайфхаків.

1. Викреслюємо зі списку щоденних справ

Ключова помилка більшості молодих мам – це створення стерильних умов малюкові вдома і перетворення себе в симбіоз кухарки з домробітницею формату 24/7. І що найприкріше – такі жертви зовсім не потрібні дитині. Мало того, вони шкодять їй та всій родині. Складіть список своїх домашніх справ. І якщо в них потрапили такі пункти як щоденне прибирання та прасування дитячих речей, сміливо викресліть їх. Гладити речі малюкові потрібно тільки до тих пір, поки не заживе пупок. Щоденне прибирання та миття підлог – теж зайва робота, яку можна виконувати, максимум, раз на три дні, а то й раз на тиждень.

2. Грудне вигодовування: час тут

Кожні чотири, а іноді і кожні три години мами прикладають немовлят до грудей. Процес може тривати 10, 20, а то і 30 хвилин. Спробуйте читати книги при кожному годуванні. Тільки за перший місяць ви зможете прочитати все, на що не вдавалося знайти час останні пару років. За рік вам впору буде і зовсім писати огляди книжкового ринку.

3. Спокій, тільки спокій!

Найбільший пожирач часу і сил – це навіть не соцмережі, а наші хвилювання з приводу і без. Іноді переживання можуть настільки захопити всі думки мами, що вона починає відчуває себе просто нещасною і безпорадною. Заспокойтеся і вирішуйте реальні проблеми по мірі їх надходження, а головне – ні в якому разі не придумуйте собі нових. Освойте кілька прийомів медитації і застосовуйте їх, як тільки вас починають наповнювати негативні емоції і страхи.

4. Дитячий сон – ваш час

У перший місяць дитина майже весь час спить. Це чудовий час мамі даний самою природою, щоб відновити свої сили і перебудуватися на новий образ життя. Далі денний сон малюка займатиме все менше часу. Однак, всі ці години, нехай їх буде навіть дві-три в день, можна використовувати для своїх хобі, занять спортом, навчання, саморозвитку і навіть управління бізнесом.

5. Їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти

Зверніть увагу на свій раціон. В основному, смачні складні страви, які віднімають багато часу і сил на приготування, не корисні для здоров'я і фігури. Виходить, що ви витрачаєте час і сили на те, що в наслідку приносить негативний результат. Відмовтеся від складних страв. Їжа повинна бути свіжою, смачною, але простою і швидкою в приготуванні. Немає часу на голубці? Не проблема, приготуйте стейк або запечіть м'ясо в духовці. Це набагато швидше і корисніше. Солодка домашня випічка – зовсім не must have доброї господині, а вагон вуглеводів, який приведе до зайвих кілограмів на талії і стегнах. Пам'ятайте, ми їмо, щоб жити, а не навпаки.

6. Не бійтеся благ цивілізації

Сучасна кухонна та побутова техніка, а також засоби для гігієни та догляду за собою придумані, щоб економити час. Мультиварки, мікрохвильовки, пральні машини-автомати, парогенератори, роботи-пилососи, а також підгузники і прокладки значно спрощують життя. Уже в перші дні малюка ви можете користуватися підгузками Helen Harper Baby. Вони розраховані на найменших, тому багато сучасних мам саме їх беруть з собою до пологового будинку.

Скористайтеся нашими лайфхаками. Ви будете встигати більше, втомлюватися – менше, і навіть здасться, що доба збільшилася, як мінімум, на третину.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас