Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

5 порад для тих, хто вирішив спробувати веганство

5 порад для тих, хто вирішив спробувати веганство
 

Всі ми рано чи пізно приймаємо рішення поміняти щось у своєму житті. Для когось це зміни в зовнішності, хтось позбавляється старих звичок і заводить нові, а хтось починає з харчування. Якщо ви вирішили не просто дотримуватися дієти, а потроху переходити на вегетаріанське харчування або відразу зануритися в світ веганства, така різка зміна може бути досить складною. Але ми можемо дати вам кілька порад, які допоможуть здійснити задумане максимально легко!

Не поспішайте

Деякі люди вирішують стати веганами прямо на наступний день, причому остаточно і безповоротно. Але плавний перехід буде набагато більш приємним і ґрунтовним. Перш ніж «кидатися у вир з головою», спробуйте зробити кілька маленьких кроків на шляху до своєї мети, наприклад: не їсти м'яса по понеділках або відмовитися то м'яса в один із прийомів їжі протягом дня.

Підготуйтеся

Перш за все, хочеться сказати, що веганство – це всього лише план харчування. Звичайно, вам доведеться відмовитися від певних продуктів, але ви можете так само смачно і апетитно готувати крупи і бобові, головне просто почати. Для цього знайдіть в Інтернеті пару хороших ресурсів про веганство, які розкажуть не тільки про його ідеологію, а й підкажуть, як отримувати при такому раціоні всі необхідні поживні речовини, і поділяться смачними рецептами.

Почніть з страв, які ви знаєте і любите

Коли ви перейдете на веганський план харчування, вам доведеться готувати з невідомих продуктів, якими ви раніше ніколи не користувалися. Ваше меню відразу ж сильно звузиться. Але не думайте, що вам відразу ж потрібно повністю оновити продукти, з яких ви готуєте, а почніть зі знайомих улюблених рецептів. Тільки тепер подумайте, як адаптувати ці рецепти згідно з вашим новим планом харчування. Можливо, в одних стравах можна просто замінити м'ясо квасолею, а в інших замість справжнього сиру використовувати соєвий або приготований з рослинних компонентів. Загалом, більшість білкових продуктів ви зможете замінити квасолею, соєвими продуктами або грибами.

Пробуйте нове!

Можливо, до веганства ви ніколи не наважувалися спробувати гречану локшину соба, дієтичні дріжджі, сир тофу і т.д. Ваш новий план харчування – прекрасний привід для нових кулінарних експериментів. Тим більше, що багато кухонь народів світу засновані на рослинній їжі, а значить, вибір у вас буде дійсно величезним. Тому починайте досліджувати нові продукти, спеції і пробувати нові рецепти!

Знайдіть однодумців

Вам буде не так важко переходити на нове харчування і ідеологію, якщо ви будете не одні. Навіть якщо ніхто з ваших родичів і друзів не хоче пробувати веганство, пошукайте однодумців в Мережі. Читайте веганські блоги і обговорюйте питання, що вас цікавлять, на тематичних форумах. Як показують дослідження, найчастіше люди відмовляються від ідеї перейти на веганство або вегетаріанство через те, що відчувають себе самотніми в цьому починанні, іншими, такими що виділяються з натовпу. Тому просто знайдіть нових знайомих за інтересами, нехай навіть онлайн, і обговорюйте цю тему з усіма, адже це те, що вам цікаво.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас