Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як навчити дошкільника писати (частина 2)

Як навчити дошкільника писати (частина 2)
 

Вчимо малюка тримати олівець і ручку

Діти можуть тримати олівець чи ручку по-різному, в залежності від рівня розвитку дрібної моторики. Але навчання правильній «хватці» (при якій інструмент для письма тримається між великим і вказівним пальцями і підтримується середнім) може потребувати багато часу і терпіння. Головне – не тисніть на дитину!

- Для початку користуйтеся короткими олівцями – їх легше тримати і ними простіше писати. Краса дитячого почерку в цей час не має значення.

- Спочатку вчіть малюка тримати олівець тільки між двома пальцями. Це означає, що почерк дитини в цей час буде жахливим, але це допоможе йому освоїти правильне положення пальців під час письма.

- Натренувавшись так кілька днів, попросіть малюка одночасно тримати невеликий предмет (наприклад, ластик) між вказівним пальцем і мізинцем, поки він пише.

Що якщо дошкільник не хоче вчитися писати?

Малюки можуть відмовлятися від навчання письму з різних причин. Гіперактивність, нерозвиненість моторики кисті, недостатність уваги – це лише деякі з них. Визначте, в чому може полягати проблема, і поверніться до спроб навчити дитину писати.

І ще кілька корисних порад

1. Розвивайте зорово-рухову координацію

Грайте з малюком в ігри на дрібну моторику: перебирайте намистинки, більше малюйте і т.д. Все це допоможе підготувати дитячу ручку до письма.

2. Робіть вправи для пальчиків

Дайте малюкові антистресовий м'ячик і попросіть пом'яти його. Підключайте дошкільника до прибирання і інших повсякденних занять – всього, що робиться руками. Також можна робити гімнастику для долоньок і пальчиків, просто згинаючи і розгинаючи їх. Все це допоможе зміцнити м'язи кисті і навчитися тримати олівець.

3. Не тільки пишіть, а й малюйте

На додаток до письма мотивуйте свого дошкільника малювати. Почати можна з простих предметів, які малюк бачить навколо себе, але так він навчиться зображувати різні форми і тримати олівець більш впевнено.

4. Грайте з пазлами і мозаїками

Ігри з пазлами і мозаїкою ефективно готують дитячу ручку до письма. Причому, не просто збирайте готові картинки для розвитку зорово-моторної координації, а й грайте з пазлами-літерами (цифрами), щоб малюк вчився будувати хоча б найпростіші слова і запам'ятовував, як виглядають всі ці «символи».

5. Заохочуйте малюка

Винагороджуйте свого дошкільника похвалою і маленькими подаруночки (наклейками, іграшками) – це буде мотивувати його вчитися писати.

Думаєте, у вашого дошкільника можуть бути проблеми?

Не варто піднімати паніку, якщо малюк не хоче вчитися письму. У багатьох діток дошкільного віку стільки енергії, що їм зовсім не до цього. Крім того, малюки не володіють такою уважністю і здатністю сконцентруватися на тому, що потрібно, як дорослі. І це нормально для їхнього віку. А деякі дошкільнята настільки гіперактивні, що не те що писати, а й послухати казку не можуть, тому що їм важко всидіти на місці. Якщо ви переживаєте, що у вашого чада СГДВ, проконсультуйтеся з фахівцем.

Пам'ятайте:

- Дитячий садок допоможе впоратися з дитячою гіперактивністю, плюс, підготуватися до навчання письму.

- Малюкам потрібен час, щоб розвинути моторні навички, тому не квапте і не сваріть дитину, замість цього запасіться терпінням і допоможіть навчитися письму в цікавій і сприятливій обстановці.

- Показуючи букви і цифри дошкільнику візуально, ви також допоможете йому швидше навчитися писати.

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас