Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Що потрібно знати, відучуючи дитину від підгузників?

Що потрібно знати, відучуючи дитину від підгузників?
 

3 «так» - 3 «ні» для мами з татом і чек-лист від педіатрів

«А ми вже давно відмовилися від підгузників і стали ходити на горщик ще до року!» - розповідає мама малюка, який захоплено копає пісок лопаткою. На її обличчі неприхована гордість, вона відчуває, що заздрість мам-сусідок по пісочниці в цей момент просто зашкалює...

Знайома ситуація? Ще б! З нею стикаються практично всі батьки. Ну коли ж наш малюк почне проситися на горщик? Він же нічим не гірший за сусідського хлопчика! Але ж того ще в 7 місяців відучили від підгузників! – Такі думки часто свердлять дірки в головах мам однорічних малюків, змушуючи пробувати різні методики відучення від підгузників: від висаджування до мокрих штанців. А як же правильно відучувати дитину від підгузників? Та й чи потрібно це робити?

Коли можна відмовлятися від підгузників?

Вчити дитину обходитися без підгузників потрібно. Але робити це варто правильно і своєчасно. Головне – не поспішайте. Якщо звернутися до педіатрів, а не слухати матусь і бабусь у дворі, то виходить, що 1 рік – ще зовсім не на час сідати на горщик, а на горщику в 7 місяців – більше схоже на виключення, ніж на правило. Щоб точно зрозуміти, чи пора привчати чи ще ні, педіатри радять провести маленький тест з 4-х питань. Якщо ваші відповіді «так», значить, прийшла пора відмовлятися від підгузників. Якщо більшість відповідей «ні», значить, час горщика ще просто не настав. Якщо вас вже хвилює це питання, перевірте прямо зараз або збережіть цей чек-лист на майбутнє.

Чек-лист на готовність малюка до горщика

Чек-лист на готовність малюка до горщика

В кінці перевірки обов'язково вкажіть дату. Це допоможе зафіксувати, коли настав потрібний період і ви почали крихітку привчати до горщика.

Раннє висаджування: класика чи міф?

Деякі мами, і особливо бабусі, практикують висаджування малюка на горщик у віці до року, вважаючи, що в цьому полягає класична методика привчання малюка до горщика. Позитивних результатів від такого підходу очікувати не варто, так як він суперечить розвитку немовляти. Так звана «класична методика» по суті є міфом, що не має наукового обґрунтування. Якщо тестування показує, що дитині ще не час на горщик, висаджування може тільки викликати негативні асоціації у малюка. До того ж, якщо малюк ще не ходить, сидіння на горщику – це зайві навантаження на хребет, які не корисні для дитини.

3 «так» - 3 «ні» для батьків

Коли ви відучуєте малюка від підгузників, запам'ятайте 3 «так» і 3 «ні». Вони допоможуть уникнути зайвих стресів і швидше сформують у крихітки поняття «хочу на горщик». 

3 «так» - 3 «ні» для батьків

Як допомогти малюкові відмовитися від підгузників

Ідеальний спосіб для перехідного періоду – це застосування підгузників-трусиків Helen Harper Soft&Dry. Вони одягаються і знімаються, як звичайні трусики, нагадують звичайну білизну. Але головне – якщо малюк заграється і забуде вчасно сісти на горщик, нічого неприємного не відбудеться, його штанці залишаться сухими і чистими.

І ще, намагайтеся привчати малюка до горщика в літню пору. Чим менше одягу, тим легше дитині.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас