Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розміри порцій малюка протягом першого року життя

Розміри порцій малюка протягом першого року життя
 

Протягом перших місяців життя малюка, для молодих матусь нормально турбуватися про те, чи отримує малюк достатньо їжі, як багато і як часто потрібно годувати немовля. Незважаючи на те, що новонароджений ніяк не може сказати про те, чи він наївся, він все ж буде взаємодіяти з вами під час годувань, даючи вам зрозуміти, що він голодний або вже ситий. Але щоб ви були краще підготовлені, ми пропонуємо вам ознайомитися з нормами харчування для малюків до року, рекомендованими сучасними педіатрами.

Новонароджений

Малюків на грудному вигодовуванні потрібно годувати кожні 2-3 години, і зазвичай вони з'їдають близько 90% маминого молока за перші 10 хвилин годування. Дітей, яких годують сумішами, потрібно годувати кожні 3-4 години. Вони зазвичай з'їдають 60-90 мл суміші. На першому місяці життя новонароджений може не прокидатися сам посеред ночі, щоб поїсти – в цьому випадку вам потрібно його будити, щоб сформувати графік годувань.

Годуючи малюка, звертайте увагу на ознаки його апетиту. Наприклад, коли він наїсться, він втратить інтерес до грудей або пляшечки. Немовля може стати сонним, крутити голівкою або навіть відштовхувати груди або пляшечку. З іншого боку, якщо дитина поїла, але не наїлася, вона може плямкати губами або плакати, вимагаючи більше.

1-3 місяці

З першого по третій місяць апетит малюка буде посилюватися, і він буде все голосніше повідомляти вам про те, що голодний (особливо з огляду на те, що до цього часу у нього вже буде налагоджений режим харчування). До 3-місячного віку малюк буде з'їдати по 150 мл молока 6-8 разів на день. Якщо ви годуєте грудьми, молоко саме почне вироблятися у більших кількостях, щоб задовольнити потреби дитини.

4-6 місяців

У віці від 4 до 6 місяців ваш малюк навчиться сидіти і брати ручками різні предмети. У міру того, як він тренує хватку, ви можете ввести кашки в раціон дитини. У цьому віці грудничку рекомендується з'їдати по 1-2 столові ложки кашки два рази на день. Але пам'ятайте, що зараз каша – це перекус, і вона не повинна замінювати молоко – все ще головне джерело поживних речовин для крихітки.

6-8 місяців

У піврічному віці малюк з'їдатиме близько 180-240 мл дитячої суміші або молока за один «присід». І це крім кашок і іншого прикорму. Знову ж таки, малюк повідомлятиме вам про те, що ситий. І пам'ятайте: він не повинен з'їдати більше 960 мл молока або суміші на добу. Якщо вам здається, що дитина їсть занадто багато або занадто мало, зверніться до свого педіатра.

8-12 місяців

У віці від 8 місяців до року малюк почне вже їсти дорослу їжу. Поєднуйте в раціоні малюка м'яку їжу і молоко або суміш. Через прикорм потреба немовляти в молоці або суміші буде знижуватися, але вони все ще будуть йому необхідні, як мінімум в якості перекусу перед сном. У цьому віці дитина вже має випивати 120-180 мл молока (або суміші) за раз, а перед сном – 180-240 мл.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас