Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Кольки новонароджених: 5 засобів, які реально допомагають

Кольки новонароджених: 5 засобів, які реально допомагають
 

Про причини кольок новонароджених можна почути різне. Мовляв, виною мамине неправильне харчування, заковтування дитиною повітря при годуванні і плачі, непереносимість лактози, дисбактеріоз і незрілий кишечник. Однак все це лише гіпотези. У чому ж справжня причина дитячих кольок і як допомогти дитині?

Хто винен?

Не потрібно шукати винуватого, адже головна причина дитячих кольок – мама-природа. Так вже вона влаштувала, що 70% малюків в віці від 3 тижнів до 3-х місяців страждають від кольок. Сильний біль в животі наздоганяє дитину раптово, триває 1,5-3 години і проходить сам по собі, так само несподівано, як і з'являється. Ігнорувати коліки не вийде, адже дитина кричить так, що чують не тільки всі члени родини, але навіть сусіди. Як же допомогти малюкові?

Що робити?

1. Під час нападу кольок потрібно носити дитину стовпчиком і ніжно погладжувати її по голівці. Вертикальне положення позитивно позначиться на перильстатиці кишечника і, можливо, малюковіу буде легше. Крім того, тактильний контакт з батьками діє на дитину заспокійливо.

2. Багато мам підтверджують, що при кольках ефективно знижують біль теплові процедури. Можна використовувати грілку, пропрасовану негарячою праскою пелюшку, і просто мамину-татову теплу долоню. Тепло можна прикладати, тримаючи малюка стовпчиком або виклавши його на животик. Правильним буде те положення, в якому дитині легше.

3. Щодня, раз або кілька разів на день, необхідно робити масаж животика. Зніміть з малюка підгузник, покладіть його на пелюшку Helen Harper Baby Bed Mats і тримайте свою долоню на животику дитини так, щоб її основа знаходилася на лобковій кістці малюка. У такому положенні погладжуйте животик, виконуючи віялові рухи за годинниковою стрілкою.

4. Бажано, щоб малюк більше рухався, тобто, не лежав цілий день в ліжечку, а знаходився в слінгу або рюкзаку.

5. Давайте малюкові спеціальні медичні вітрогінні препарати, які порадить ваш лікар-педіатр. Якщо ви – прихильник натуральних засобів, підійде чай на основі фенхеля.

З приводу газовідвідної трубочки думки розходяться. Одні вважають, що вона допомагає, інші – що ні. Справа в тому, що цей метод ефективний лише в разі, якщо газики скупчилися в товстій кишці. Коли ж вони ще знаходяться в товстому або тонкому кишечнику, трубочка, на жаль, не допоможе.

Дитячі кольки завжди проходять незалежно від того, чи приймають батьки якісь заходи, чи ні. Але якщо ви вважаєте, що причина занепокоєння крихітки не тільки в кольках, обов'язково зверніться до педіатра. Консультація хорошого фахівця ніколи не буде зайвою.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас