Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Малювання піском для дітей: три хороші причини спробувати

Малювання піском для дітей: три хороші причини спробувати
 

Малювання піском – це не просто хобі, а мистецтво, шедеврами якого із задоволенням милуються і діти, і дорослі. Пісочні шоу дійсно зачаровують. Але чи замислювалися ви колись про те, що і самі можете цьому навчитися, або що навчити малювати історії піском можна і малюка?

Ігри з піском і малювання з його допомогою – неймовірно корисне заняття для дітлахів. Воно стимулює розвиток дрібної моторики, зорово-моторної координації, мовлення, мислення, творчості і уяви. Крім того, взаємодія з піском заспокоює: є навіть спеціальний напрям в області психотерапії, що використовує малювання на піску, щоб допомогти впоратися з фобіями, страхами і тривогами і знайти свою внутрішню гармонію.

Причини зайнятися малюванням піском з дитиною

Навчання у грі

Для дітей гра і творчість – синоніми. Обидва ці заняття є спробами малюка контролювати навколишній світ, вивчати свої можливості, створювати щось і розкривати себе за допомогою своїх творінь.

Крім того, малювання піском може дечому і навчити малюка. Дітлахам подобається текстура піску і те, що з нього можна створити все, що завгодно. Малюючи піском, малюк познайомиться з поняттями текстури, контрасту, форм і ліній.

Розвиток м'язів ручок

Малювання пальцями розвиває не тільки дотик, але і м'язи дитячих рук і кистей, а відповідно, і моторику. Це неймовірно корисне заняття для розвитку дрібної моторики, так як малюкові потрібно буде не тільки водити пальцями по поверхні столу, а й набирати пісок пучками, насипаючи його в потрібне місце. А розвинена дрібна моторика – необхідний навик для навчання письму та інших життєво необхідних умінь.

Також малювання піском стимулює розвиток зорово-моторної координації, адже дитині за допомогою рухів пальчиків і кистей потрібно зобразити те, що вона хоче або що бачить на зображенні-зразку.

Терапія

Пісок володіє заспокійливими і терапевтичними властивостями. Малювання піском об'єднує в собі терапію піском, терапію творчістю і замінює стандартну терапію за допомогою вербального спілкування. Це заняття допомагає дітям за допомогою малюнка висловити емоції, про які вони не можуть або не хочуть говорити.

З чого почати

Перш за все, вам потрібна буде робоча поверхня. В ідеалі вам варто купити спеціальний світловий стіл для малювання піском, але для початку можна обійтися і просто рівною світлою поверхнею. Насипте піску на стіл і запропонуйте дитині поводити по ньому пальчиками, помалювати полосочки і крапочки, різні фігурки.

Потім можна спробувати малювати щось конкретне: квіти, тварин, машинки і т.д. (все, що подобається вашому малюкові). А після – прості події і історії, з кожним днем удосконалюючи свою творчість.

Використовуйте для малювання не тільки пальчики, але й інші предмети: гребінці, пензлики, старі зубні щітки, грабельки для пісочниці і т.д. Все це буде створювати нові цікаві ефекти!

Дивіться відео ролики і пробуйте повторювати, щоб навчитися новим трюкам і прийомам, а також почерпнути натхнення.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас