Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Головні питання і відповіді про воду для дитини

Головні питання і відповіді про воду для дитини
 

Всі ми знаємо, що вода життєво необхідна для людини. Почуття спраги підказує нам, що пора попити, але діти часто занадто захоплені іграми і можуть не помітити сигналів організму, тому важливо стежити за тим, щоб дитина вчасно пила. І якщо в спеку ми звикли завжди мати під рукою пляшку води, то в холодну пору року частіше турбуємося про те, щоб дитина не мерзла, а питний режим відходить на другий план. Але пити достатню кількість води важливо в будь-який сезон! Найчастіше взимку в квартирах пересушене повітря, а під час активних ігор на вулиці дитина може легко спітніти, тому не забувайте пропонувати малюкові воду.

Скільки води потрібно дітям?

Кількість рідини, яку потрібно отримати дитині, змінюється в залежності від віку, раціону харчування, самопочуття, вологості повітря, фізичних навантажень і тому подібного. Експерти дотримуються думки, що на кожен кілограм маси малюка необхідно близько 30 мл рідини. Отже, якщо четвертокласник в середньому важить 31 кг, то його бажаний показник випитої води – 930 мл на добу.

Якою має бути вода?

У зазначену норму входить тільки чиста вода, а не солодка газована воду, соки, нектари та солодкі питні йогурти, адже вони містять велику кількість цукру і кислот, що негативно впливає на дитячий організм. Вода повинна бути чистою, без газу, без смакових добавок і ароматизаторів.

На що звернути увагу при покупці?

У магазині уважно вивчіть етикетку: на пляшці повинні бути чітко вказані терміни виготовлення (день, місяць і рік), терміни і умови зберігання, місце розташування, глибина і номер свердловини, з якої добули воду, рівень мінералізації (оптимально – 0,1-0,4 г/дм), а також знаки якості і сертифікати. Наочний приклад – на інфографіці.

Як привчити дитину регулярно пити воду?

Як і в усьому іншому, найкращий вид виховання – особистий приклад. Постарайтеся завести сімейну звичку пити склянку чистої води, наприклад, перед чищенням зубів або після повернення додому. Завжди залишайте пляшку з питною водою на тому столі, де дитина виконує домашнє завдання, багато грає в конструктор, малює.

Подбайте, щоб у рюкзаку у школяра постійно була маленька пляшечка з водою, щоб він міг попити під час перерви. Якщо дитина ходить в спортивну секцію, обов'язково кладіть їй в сумку воду, так як під час інтенсивного тренування обов'язково потрібно відновити втрату рідини.

Намагайтеся купувати пляшечки з яскравим, привабливим дизайном, який буде додатковим нагадуванням про воду: для школярів є варіанти з улюбленими героями мультфільмів, для дітей молодшого віку – з кумедними звірятами.

Якщо у дитини вже є свій мобільний телефон, можна завести особливий розклад з нагадуванням про те, що потрібно попити води. Також можна встановити спеціальну програму, в якій вона зможе відзначати, скільки води випила, і отримувати «досягнення», тобто в ігровій формі виробити корисну звичку. Не забувайте, що регулярне і достатнє вживання чистої води – запорука здоров'я на довгі роки.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас